Podczas targów Orgatec Profim pokaże między innymi fotele z serii Violle. Fot. Profim

Podczas targów Orgatec Profim pokaże między innymi fotele z serii Violle. Fot. Profim

  • Autor: mg
  • 13 lut 2018 08:26 (aktualizacja: 13 lut 2018 08:55)

Firma Profim zaprezentuje nowe produkty na "4 Design Days"

Podczas "4 Design Days" firma Profim, wspólnie ze swoim partnerem handlowym Iduro, zaprezentuje nowości produktowe. Wśród nich znajdą się m.in. fotele managerskie "Violle", stołek "Mickey" oraz kolekcje "Chic" i "Chic Air". Wszystkie one zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami w dziedzinie designu.

Kolekcje "Violle" oraz "Mickey", obie zaprojektowane przez uznane w Niemczech studio projektowe ITO Design. zostały uhonorowane nagrodami w konkursie "German Design Award 2018". Z kolei dwie najnowsze kolekcje autorstwa francuskiego designera Chistophe’a Pillet: "Chic" oraz "Chic Air" otrzymały prestiżowy w świecie designu "Red Dot Award: Product Design 2017".

Wyróżniającym elementem fotela "Violle" jest aluminiowa rama oparcia, która łącząc się z podłokietnikami, tworzy harmonijną linię. Krzesło posiada innowacyjny mechanizm synchroniczny wyposażony w łatwo dostępne regulacje, które zostały w pełni zintegrowane z siedziskiem. Multiregulowane podłokietniki z miękką nakładką to standardowe wyposażenie. Oparcie może być wykonane z siatki lub tapicerki i występuje w opcji z podparciem lędźwiowym regulowanym na wysokość i głębokość, tapicerowanym zagłówkiem i wieszakiem na marynarkę.

"Mickey" to produkt, który spełnia wymogi współczesnych miejsc pracy, zgodnych z koncepcją Activity Based Workplace. Aktywna praca odbywa się nie tylko na siedząco, ale też w pozycji stojącej przy biurkach o regulowanej wysokości. By zapewnić odpowiednie odciążenie kręgosłupa i wygodę, niezbędne jest siedzisko, które sprawdzi się w obu tych wariantach. Zaletą stołka jest możliwość odchylania na boki (do 10 stopni), a tym samym podążania za pozycją osoby siedzącej. Szeroki zakres regulacji wysokości pozwala na dynamiczne korzystanie z produktu – jako klasycznej niskiej pufy lub jako wsparcia podczas pracy na stojąco.

"Chic" to kolekcja mebli soft seating, wyróżniająca się lekkością, elegancją i dopracowaniem formy. Uwagę zwracają delikatne przekroje krzeseł i foteli wchodzących w skład kolekcji. Dzięki temu udało się osiągnąć wizualny efekt niezwykłej lekkości mebli.

Kolekcja "Chic Air" to niezwykle lekkie w formie meble, które wyróżnia minimalistyczny design. Kompaktowe krzesła i ławki nadają się do miejsc spotkań. Utrzymany w tej samej konwencji, nieco niższy fotel to też przykład wyjątkowo lekkiego wzornictwa, które najlepiej sprawdza się w mniej formalnych wnętrzach. Kolekcja oparta jest o kanciaste, geometryczne formy połączone z delikatnymi przekrojami stelaża podtrzymującego całość.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ