Forum Dobrego Designu 2018

Forum Dobrego Designu 2018

  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 17 lip 2018 10:34 (aktualizacja: 17 lip 2018 15:02)

Forum Dobrego Designu 2018 - zobacz, co będzie w programie!

Innowacje w designie, zrównoważone projektowanie i design odpowiedzialny, wirtualna rzeczywistość, inteligentna rewolucja pod dachem - to główne wątki tematyczne tegorocznego Forum Dobrego Designu. Warto z nami być 6 grudnia w warszawskim Centrum Praskim Koneser!

Forum Dobrego Designu 2018: główne wątki tematyczne

Design speeches - wystąpienia gości specjalnych

Sesja otwierająca 
Design – z miłości do innowacji i natury 
Design wykorzystujący innowacje, czerpiący z natury i wierny zasadom zrównoważonego rozwoju to ogromna siła, która może wyrwać nas ze sztucznych środowisk i kultury jednorazowych opakowań. Design odpowiedzialny – jak go wdrażać w życie? Jak tworzyć produkty z metką eko?

Design 4.0. Nowe technologie i innowacyjne materiały we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych 
Nowatorskie technologie w designie, wyposażeniu i aranżacji wnętrz oraz możliwości, jakie stwarzają materiały - te zupełnie nowe i te odkrywane na nowo. Rewolucja hi-tech (sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość, big data) i jej wpływ na projektowanie. Jak wirtualna rzeczywistość może odmienić rynek?

Design jako narzędzie innowacji 
Design daje przewagę konkurencyjną, trzeba jednak umieć sensownie ją wykorzystać. 
- Perspektywa designerów/producentów/instytucji finansujących

Smart-wnętrza - inteligentna rewolucja pod dachem 
Czy niedługo wszystkie nasze domy będą smart? Jakie rozwiązania zdominują rynek i wejdą na stałe do listy podstawowych elementów wyposażenia?

Więcej niż biurka do wynajęcia 
Przestrzeń do pracy dla korporacji, małych i średnich firm, start-up’ów oraz freelancerów. Coworking przebojem wpisuje się do świadomości polskich przedsiębiorców. To. Jak projektować elastyczne powierzchnie biurowe?

W lepszym świetle 
Nowe technologie, nowe możliwości. Jak za pomocą oświetlenia aranżować wnętrza 
- Perspektywa producentów i architektów wnętrz -

Designerskie AGD - małe dzieła sztuki 
AGD to małe dzieła sztuki, a swym wzornictwem wzornictwem mogą „ożywić” niejedną kuchnię czy łazienkę. Rynkowe nowości, najciekawsze rozwiązania.

Krzesło nową ikoną designu 
Do ich powstania angażowane są najnowsze technologie i oryginalne koncepcje wzornicze. Współcześni designerzy umiejętnie łączą ze sobą różne materiały i formy. Są też krzesła inteligentne, naszpikowane najnowszą technologią. Ich projekty powierza się najlepszym designerom. Design w parze z funkcjonalnością.

Wnętrza z wyższej półki 
Niepowtarzalny design, szlachetne materiały, ręczne rzemiosło – w poszukiwaniu luksusu

Kobiety w designie 
Historia polskiego wzornictwa to także historia kobiet - utalentowanych, zaangażowanych i pełnych pasji. Jak kobiety zmieniły oblicze designu w Polsce i na świecie? Jak dzisiaj radzą sobie, jakie mają sukcesy, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć?

Stylebook 2019 - cykl prezentacji 
Nadchodzi nowe - przyjdź po aktualne trendy w aranżacji wnętrz! Dowiedz się, jak projektować i wyposażać przestrzenie mieszkalne, by były piękne i nowoczesne, ale też ponadczasowe i funkcjonalne! Co warto mieć na oku w 2019 roku, co podbija branżę wnętrzarską! Jak radzić sobie z wnętrzarską modą?

DESIGN WORKSHOP 2018 
Cykl warsztatów adresowanych do osób zawodowo projektujących wnętrza: 
1. Profesjonalna fotografia wnętrz bez tajemnic: warsztaty dla projektantów, dekoratorów, stylistów wnętrz 
2. Prawa autorskie: jak chronić swoją własność intelektualną w zawodzie projektanta wnętrz, jak dbać, aby nie naruszyć cudzej 
3. Instagram, Linkedin, Youtube – jak poruszać się w meandrach sieci, jak mądrze kreować własną markę (warsztaty dla projektantów wnętrz) 
4. Pieniądze na design: jak i gdzie szukać dofinansowania na własną działalność. Warsztaty dla projektantów i architektów 
5. Jak budować relacje z klientem: jak zachować się na spotkaniu biznesowym, jak przekonać do siebie klienta, jakie są najczęstsze błędy popełniane przez początkujących (i nie tylko) architektów wnętrz

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ