Fotel Tulli (proj. Tomka Rygalika) z oferty firmy Noti. Fot. Noti

Fotel Tulli (proj. Tomka Rygalika) z oferty firmy Noti. Fot. Noti

  • Autor: mg
  • 08 paź 2018 13:42 (aktualizacja: 09 paź 2018 19:37)

Fotele "Tulli" na wystawie polskich wynalazków

Fotele "Tulli", zaprojektowane przez Tomka Rygalika, pojawiły się na Wystawie polskich wynalazków i modeli przemysłowych "PolandIn", która odbyła się w dniach 24 września - 2 października br. w Genewie.

Wystawa została zorganizowana przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Jej celem było przedstawienie najważniejszych i najnowocześniejszych osiągnięć polskiej techniki i wzornictwa. Prezentowane produkty zostały również zaprezentowane na posiedzeniu plenarnym Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, w której corocznie bierze udział korpus dyplomatyczny i inni przedstawiciele 191 państw członkowskich.

W gronie prezentowanych modeli znalazły się między innymi fotele z serii "Tulli" - projekt autorstwa Tomka Rygalika dla firmy Noti. Charakterystyczną cechą mebla są subtelnie rozchylone podłokietniki. Jest on także próbą zachowania ciągłości polskiej myśli projektowej w meblarstwie, dyskretnie odnosząc się do fotela "Tulipan" projektu Teresy Kruszewskiej z 1973 roku.

Innowacyjność fotela polega na precyzyjnie wymodelowanej ergonomicznej formie powstałej w technologii rotomouldingu, wykorzystanej na dwa sposoby. Jako kompletnego siedziska z przeznaczeniem na zewnątrz, jak i jako rdzenia dla wersji tapicerowanej skierowanej do wnętrz. Dodatkowy podział formy na dwa moduły pozwala na wykorzystanie dodatkowych, uzasadnionych względami użytkowymi kombinacji, alternatywnych stalowych podstaw oraz drewnianych nóżek.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ