Fot. Stosa

Fot. Stosa

  • Autor: bm
  • 18 marz 2019 14:53

Frezowane fronty w kuchni – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Producenci mebli kuchennych wciąż poszukują sposobów na uatrakcyjnienie monotonnych powierzchni frontów, przy jednoczesnym zachowaniu prostego i nowoczesnego charakteru zabudowy. Ciekawym rozwiązaniem jest frezowanie.

Nowoczesna kuchnia to wbrew pozorom nie tylko meble z frontami o gładkiej i połyskującej powierzchni. Aktualne trendy w meblowaniu zdominowały fronty stylizowane z dekoracyjnymi frezowaniami. W tym sezonie stawiamy na klasykę w nowoczesnym wydaniu, która łączy tradycyjne wzornictwo z eleganckim minimalizmem.

Fronty z ozdobnymi frezami nie są przypisane wyłącznie do kuchni w stylu klasycznym czy rustykalnym, chociaż w takich aranżacjach lubimy je najbardziej. To ciekawy pomysł również do wnętrz o bardziej nowoczesnym charakterze - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Delikatnie stylizowane fronty z subtelnymi frezowaniami powalają zachować równowagę pomiędzy neutralnym minimalizmem a coraz mocniejszą potrzebą przytulności i naturalności wnętrza.

W kolekcji KAMmono, której znakiem rozpoznawczym są szafki górne w ekonomicznej (61 cm) lub bardziej pojemnej (90 cm) wysokości, szuflady w trzech różnych wysokościach dedykowanych konkretnym produktom i akcesoriom kuchennym a do niedawna były jeszcze gładkie fronty w wysokim połysku, teraz dostępne są również fronty frezowane o delikatnie rustykalnym charakterze. Są niezwykle dekoracyjne i nadają kuchni szyku. Chociaż ich estetyka nawiązuje do tradycyjnej stylistyki klasycznej, są „lżejsze” wizualnie.

W kolekcji KAMmono pozwalamy naszym klientom zdecydować czy oczekują nowoczesnego designu i wówczas mogą wybrać gładkie fronty w wysokim połysku w modnej bieli lub szarości, czy wolą raczej kuchnię o bardziej przytulnym wystroju z zabudową meblową ze stylizowanymi frontami, które nadadzą wnętrzu swoistego uroku - wyjaśnia projektantka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ