Fot. Sigdal

Fot. Sigdal

  • 17 sty 2020 08:53 (aktualizacja: 20 sty 2020 10:17)

Funkcjonalne rozwiązania kuchenne. Oferta producentów imponuje

Kluczem do urządzenia funkcjonalnej kuchni są akcesoria i systemy do przechowywania. Na polskim rynku odnajdziemy wiele ciekawych rozwiązań.

Kuchnia, której "nie widać" to rozwiązanie dedykowane do aneksów kuchennych. Specjalne systemy dają możliwość ukrycia przestrzeni za drzwiami, które schowane są we wnękach między korpusami mebli. Dzięki temu nie zaburzają one estetyki wnętrza po otwarciu frontu. To idealna opcja ukrycia kuchni, gdy nie chcemy, aby nasza przestrzeń była widoczna dla gości. Zamknięcie jej daje efekt naturalnej powierzchni mebla, nie zaburzając wizualnej strony ukrywanego pomieszczenia. Z kolei brak szyn w dolnej części to wygoda oraz bezpieczeństwo.

Szafki cargo, czyli meble kuchenne wyposażone w wysuwane kosze, półki czy szuflady to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. To one tworzą nowoczesna strefę zapasów. Doskonale sprawdzą się w małych wnętrzach, gdyż pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni i łatwiejszy dostęp do przechowywanych produktów, nawet tych głęboko ukrytych. Dzięki pełnemu wysuwowi, dużej wytrzymałości na obciążenia, lekkiej pracy i delikatnemu domykowi, stały się najbardziej komfortowym sposobem przechowywania.

W małej kuchni liczy się każdy centymetr. Dlatego warto nie tylko zadbać o strefę zapasów, ale też skrupulatnie wykorzystać miejsca nad blatem. Ułatwią to otwarte półeczki, relingi oraz inne akcesoria, jak np. listwy magnetyczne na noże. Nowoczesne relingi charakteryzują się wyszukanym wzornictwem, ale też dodatkowo pełnią funkcję oświetlenia, dzięki czemu nie musimy montować dodatkowych oczek świetlnych w meblach. Także otwarte półki mają wiele zalet. Główną z nich jest niewątpliwie fakt, że optycznie powiększą niedużą przestrzeń kuchni.

Nowoczesne systemy organizacji wewnętrznej to „must have” każdej kuchni. Nie tylko podnoszą walory estetyczne i są idealnie dopasowane do wnętrza szuflady oraz przechowywanych w niej przedmiotów, ale też dają możliwość ich wygodnej modyfikacji i wprowadzania błyskawicznych zmian wynikających z aktualnych potrzeb użytkowników mebli. To dzięki nowoczesnym systemom organizacji wewnętrznej każdą szufladę można skonfigurować dokładnie do własnych potrzeb i dopasować do przechowywanej zawartości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ