Realizacja: Studio Projekt i Dekorian

Realizacja: Studio Projekt i Dekorian

  • Autor: bm
  • 19 gru 2017 08:29 (aktualizacja: 22 gru 2017 09:45)

Funkcjonalnie i bez zbędnych elementów - jak umeblować mieszkanie na wynajem

Motyw pawiego pióra łączy elementy aranżacji gdańskiego apartamentu, przeznaczonego na wynajem. W 50-metrowym mieszkaniu udało się stworzyć niepowtarzalny klimat, dzięki starannemu doborowi mebli, dodatków i elementów wykończenia wnętrza.

Zwykle mieszkania na wynajem kojarzą nam się ze zbieranina przypadkowych mebli i niewyszukanymi materiałami wykończeniowymi. Apartament w Gdańsku zaprojektowany przez Studio Projekt jest przeciwieństwem takiego stereotypu. Architekci dokonali klasycznego podziału na część intymną (sypialnię) i dzienną (kuchnię połączoną z jadalnią i miejscem do wypoczynku). Skoncentrowali się na funkcjonalnym zaaranżowaniu każdej ze stref i usunięciu z przestrzeni ze zbędnych elementów.

W wnętrzu zwracają uwagę między innymi: łoże z szerokim, miękkim wezgłowiem, designerskie hokery w kuchni, drewniane meble w salonie i w łazience. Projektanci starali się w swojej koncepcji nawiązać do charakteru samego budynku. Stąd wśród materiałów wykończeniowych, które wybrali, znalazły się: luksusowy marmur calacatta, drewno i fornir oraz kamień. Dopełnieniem tych szlachetnych i wysokiej jakości tworzyw stały się designerskie przedmioty i oświetlenie. Niezwykle spektakularnie prezentuje się żyrandol Vertigo w salonie, a nowoczesny klimat wnętrza podkreślają hokery Hay o subtelnej konstrukcji i ciekawej linii. Na neutralnym tle stworzonym przez barwy stolarki czy większości ścian, kafli, tkanin obiciowych i tekstyliów pojawiają się bardziej wyraziste akcenty. Wszystkie zostały utrzymane w palecie zaczerpniętej z morskiego krajobrazu – odcieniach niebieskiego oraz szmaragdowej zieleni.

Apartament został zaprojektowany przez Studio Projekt, we współpracy z siecią sklepów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ