Projekt pracowni HOLA Design nagrodzony w prestiżowym europejskim konkursie. Fot. Yassen Hristov

Projekt pracowni HOLA Design nagrodzony w prestiżowym europejskim konkursie. Fot. Yassen Hristov

  • Autor: bm
  • 09 sty 2019 12:53

Funkcjonalność i minimalizm - zobacz wnętrze nagrodzone European Property Award!

Ażurowa balustrada, witryna eksponująca kolekcję ceramiki, naturalne materiały i miękkie tkaniny w kolorach ziemi. To tylko niektóre detale, decydujące o uroku tego wnętrza. Projekt został nagrodzony w prestiżowym konkursie European Property Awards.

Zadaniem zespołu HOLA Design było stworzenie spokojnej oazy rodzinnego życia, do której można uciec od zgiełku miasta. Dom łączy w sobie skandynawski minimalizm i polską przytulność. Dom jest piętrowy, podzielony na dwie zasadnicze strefy. Na dole są kuchnia, jadalnia i część dzienna z gabinetem. Na górze część prywatna z sypialniami, garderobą, łazienką i strefą fitness. Na parterze pomieszczenia płynnie się przenikają - mobilna strefa dzienna łączy w sobie przestronny salon z gabinetem, odgrodzone szklaną ruchomą ścianą umożliwiającą bycie razem, a zarazem osobno.

"Inwestorom zależało na prostym i nowoczesnym wnętrzu bez zbędnych ozdób i ornamentów - wyznają maksymę less is more. Rodzina z dzieckiem oczekiwała od wnętrz funkcjonalności, jednak nie rezygnując ze współczesnej elegancji i najlepszej jakości wykończenia. Właściciele od początku wiedzieli, że chcą otaczać się naturalnymi materiałami – drewno i kamień o szlachetnym wyglądzie zostały tu zestawione z miękkimi tkaninami w kolorach ziemi. Ważnym akcentem kolorystycznym pojawiającym się w całym domu są błękity – w różnych stonowanych odcieniach znajdziemy zasłony, obicia tapicerskie, a także pokrycia ścienne. W budowaniu ciepłej i przyjaznej atmosfery wykorzystaliśmy także grę świateł, która umożliwia kreowanie różnych nastrojów" – mówi Monika Bronikowska, współzałożycielka i współwłaścicielka Grupy Projektowej HOLA.

Projekt ten to również niezwykłe detale jak ażurowa balustrada, witryna eksponująca kolekcję ceramiki, która przełamuje nowoczesny styl i nadaje wnętrzu domowego charakteru. Dla właścicieli najważniejsza jest rodzina – to właśnie tą myślą i potrzebami poszczególnych członków tej rodziny kierował się zespół HOLA Design podczas pracy nad obiektem.

Pracownia Hola Design – działająca na rynku krajowym i zagranicznym, będąca członkiem i partnerem międzynarodowych stowarzyszeń branżowych – jest wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów, m.in. Red Dot Design Awards, European Property Awards, ICONIC AWARDS, A’Design Award and Competition, a także Dobry Wzór organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W konkursie The International Design & Architecture Award pracownia Hola Design w poprzednich edycjach jako jedyna polska pracownia była nominowana zarówno w kategorii wnętrz, jak i produktu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ