Fot. Studio Forma 96/Poliform

Fot. Studio Forma 96/Poliform

  • Autor: bm
  • 16 lis 2017 11:52 (aktualizacja: 19 lis 2017 17:49)

Garderoba szyta na miarę - co mówią o niej eksperci?

Idealna garderoba to taka, która jest dopasowana do oczekiwań, potrzeb i stylu życia konkretnego użytkownika. Aby udało się zrealizować taki projekt, potrzebne są nie tylko odpowiednie systemy, fronty i akcesoria, ale także szczera rozmowa projektanta z klientem.

„Żywot” idealnej garderoby rozpoczyna się już w momencie projektowania bryły domu, więc nie jest to miejsce wygospodarowane z przypadkowego pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie, jest przestrzeń pomiędzy sypialnią a łazienką lub, jeśli korzysta z niej kilku domowników jednocześnie, pokój prowadzący z kilku sypialni do wspólnej łazienki. W momencie, kiedy mamy już zaplanowane miejsce na garderobę, możemy pomyśleć o jak najlepszym jej zagospodarowaniu. Tu nie tylko przydaje się znajomość ergonomii, ale również przyzwyczajeń, upodobań, trybu życia, a nawet hobby domowników. Garderoba dobrze zaprojektowana jest bowiem syntezą tych wszystkich elementów. Inaczej będzie wyglądała przestrzeń na ubrania biznesmena, który na co dzień chodzi w garniturach, a inaczej wielbiciela aktywnego trybu życia i różnorodnych sportów czy miłośniczki mody z bogatą kolekcją torebek, bielizny i szpilek. Z tego powodu tak ważny jest etap projektowania garderoby, która zostanie „uszyta na miarę” jej właścicieli. 

"Chcąc stworzyć garderobę spełniającą wszystkie kryteria domowników, jako projektanci musimy zbliżyć się i zaprzyjaźnić z naszymi klientami. Ten moment będzie wymagał skupienia i otwarcia się ze swoją prywatnością przed obcymi ludźmi. Warto jednak przełamać opory, bo tylko wtedy garderoba będzie spełniała wszystkie oczekiwania zamawiającego" – podsumowuje Joanna Pazik z warszawskiego salonu Studio Forma 96.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ