Meble z kolekcji Les copains. Projekt: Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

Meble z kolekcji Les copains. Projekt: Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

  • Autor: mg
  • 09 sty 2017 09:25 (aktualizacja: 09 sty 2017 14:14)

"Good Design Award 2016" dla mebli Kati Meyer-Brühl

Trzy projekty autorstwa Kati Meyer-Brühl - krzesła "Les copains harp", kanapa "Attitude" i regał "Rapunzel" - otrzymały "Good Design Award 2016". Nagroda przyznawana jest przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design i uchodzi za najważniejsze wyróżnienie w tej dziedzinie.

Subtelne krzesła z kolekcji "Les copains harp" swoją lekką formę zawdzięczają prostej metalowej ramie oplecionej delikatną linką ze stali szlachetnej. To połączenie dało w efekcie mebel o przejrzystej konstrukcji. 

Zupełnie odmienne doznania budzą miękkie tapicerki i zaokrąglone linie zestawu wypoczynkowego "Attitude". Jego podłokietniki można odchylić o 90° i przesunąć do przodu tak, aby uzyskać zapewniające pełen relaks dwa szezlongi wraz z zintegrowanymi po bokach stoliczkami. Dodatkowo można zamocować boczne, umieszczone przy podłokietnikach, poduszki. Akcentem dekoracyjnym kanapy są - do wyboru - przeszycia w kształcie iksa albo pikowania z guzikiem.

Z kolei regał "Rapunzel" cechuje uniwersalność zastosowań. Można ustawić na nim równie dobrze przybory kuchenne, książki, jak i osobiste pamiątki. Bez problemu wpasuje się w każde pomieszczenie i da się dobrze zagospodarować. Poszczególne półki regału podtrzymywane są przez "zęby grzebienia" i można je łatwo przełożyć w inne miejsce. Jedynie górna i dolna półka są na stałe zamocowane.

Kati Meyer-Brühl jest znaną i utytułowaną niemiecką projektantką. Jednocześnie pełni funkcję creative director w firmie Brühl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ