Miejsca do przechowywania nigdy za wiele. Wychodząc z tego założenia, na pojemne schowki wykorzystano również przestrzeń pod prowadzącymi na piętro schodami. Fot. MGN

Miejsca do przechowywania nigdy za wiele. Wychodząc z tego założenia, na pojemne schowki wykorzystano również przestrzeń pod prowadzącymi na piętro schodami. Fot. MGN

  • Autor: bm
  • 18 kwi 2019 11:25 (aktualizacja: 18 kwi 2019 15:00)

Gościnne wnętrza. Zobacz, jak umeblowano mały domek!

Niewielki dom-bliźniak miał zapewniać komfortowe życie trzyosobowej rodzinie oraz stwarzać idealne warunki do towarzyskich spotkań. Do tych oczekiwań projektanci dopasowali zarówno układ wnętrza, jak i jego wyposażenie w meble i inne akcesoria.

W projekcie wnętrza trzeba uwzględnić nie tylko ulubiony przez mieszkańców styl wystroju i jego kolorystykę, ale także ich sposób życia, a nawet zainteresowania – mówi architekt wnętrz Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN.

Konieczna była m.in. odpowiednia kuchnia. Nie mogła zostać umieszczona w osobnym pomieszczeniu, bo pani domu, przygotowując posiłek, byłaby wyłączona z rozmów i wspólnej zabawy ani zbyt mała, bo to z kolei czyniłoby gotowanie dla kilku, a nieraz i kilkunastu osób zajęciem trudnym i wymagającym wręcz logistycznych umiejętności. Aby tego uniknąć, projektantka zaproponowała aneks kuchenny w otwartej strefie dziennej na tyle spory, że zmieściło się w nim mnóstwo szafek na naczynia i zapasy produktów spożywczych oraz długie, wygodne blaty robocze. Obok przewidziała część jadalną ze stołem i krzesłami, a przy wyspie – barek, przy którym można usiąść.

Wnętrze zostało urządzone w nowoczesnym, wielkomiejskim stylu z elementami loftowymi. Dominują w nim neutralne szarości i beże, znakomicie komponujące się z betonem i cegłą, jakimi wykończono część ścian. Blaty, meble i podłoga zostały wykonane z drewna. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ