Siedzisko do aktywnego siedzenia od firmy Pilch Innowacje i Pawła Mularczyka. Fot. materiały prasowe programu Granty na dizajn

Siedzisko do aktywnego siedzenia od firmy Pilch Innowacje i Pawła Mularczyka. Fot. materiały prasowe programu Granty na dizajn

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 02 paź 2019 20:24 (aktualizacja: 02 paź 2019 20:40)

Granty na dizajn: efektem programu PARP 10 kolekcji mebli polskich producentów

Kończy się program "Granty na dizajn" realizowany przez biuro strategiczno-projektowe CODE design przy wsparciu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego efektem jest 10 wyjątkowych kolekcji mebli polskich firm. Inicjatywa łącząca cenionych projektantów wzorniczych z polskimi przedsiębiorstwami meblarskimi jest formą wsparcia PARP-u w rozwoju małych i średnich firm meblarskich w Polsce.

Projekt Granty na dizajn umożliwia polskim firmom meblarskim stworzenie unikalnych kolekcji z pomocą profesjonalnych projektantów i design managerów. To nie tylko źródło praktycznej wiedzy dotyczącej projektowania wzorniczego mebli, ale również cykl szkoleń z zakresu szeroko pojętego designu, od trendów społecznych, konsumenckich i technologicznych, po komunikację oraz dystrybucję i sprzedaż. Uczestnicy zgłaszający się do programu musieli posiadać własne zaplecze do produkcji seryjnej oraz możliwość wdrożenia nowego wzoru. Granty na dizajn, realizowane przez biuro strategiczno-projektowe CODE design, były przeznaczone dla firm, które wcześniej nie korzystały z usług profesjonalnych projektantów mebli.

Projekty różnią się wymiarami, wykorzystanymi materiałami i przeznaczeniem, jednak łączy je zgodność z najnowszymi światowymi trendami, co w znaczący sposób wpłynie na odbiór polskich kolekcji nie tylko w kraju, ale i za granicą.

W trakcie trwania programu powstały:
- kolekcja mebli dla dzieci Kandu, zaprojektowana przez Jakuba Korfantego,
- siedzisko do aktywnego siedzenia od firmy Pilch Innowacje i Pawła Mularczyka,
- kolekcja stolików z siedziskiem przygotowanych przez Agę Przepiórzyńską dla przedsiębiorstwa Wicker,
- modułowa sofa MK design i Klaudii Gołaszczyk,
- kompozycja modułowych mebli Aleksandra Palki dla firmy Prohan,
-  zestaw składający się z leżanki, stolików oraz taboretów od Loftem i Michała Biernackiego,
-  meble eventowe Amandy Walaszek od Adezo,
- zestaw mebli Kocot Kids dla dzieci przygotowany przez Agatę Gancarczyk,
- modułowy mebel B-Line projektu Michała Tokarskiego,
- zestaw nowoczesnych mebli skrzyniowych firmy Meble Olejnikowski, zaprojektowany przez Michała Kozłowskiego.
Wszystkie projekty można także zobaczyć na stronie:
https://grantynadesign.pl/projekty/

Meble powstałe w trakcie trwania  programu zobaczyć można na specjalnej wystawie w trakcie targów Warsaw Home. Konferencja podsumowująca program odbędzie się z kolei w trakcie Forum Dobrego Designu 2019 5 grudnia 2019 roku. 

Działanie Granty na dizajn jest elementem Programu Polskie Meble, koordynowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. W rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju branża meblarska została określona jako jedna z polskich specjalizacji przemysłowych. Projekt odbył się w ramach Poddziałania 2.4.1. Centrum analiz i pilotaży instrumentów inno_LAB Pilotaż „Granty na dizajn” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt zrealizowało biuro strategiczno-projektowe CODE design.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ