Warsztaty dla studentów architektury zorganizowane przez Forbis Group. Fot. Forbis Group

Warsztaty dla studentów architektury zorganizowane przez Forbis Group. Fot. Forbis Group

  • Autor: mg
  • 17 maj 2017 14:56 (aktualizacja: 18 maj 2017 10:25)

Grupa Forbis zorganizowała warsztaty dla studentów architektury

Firma projektowo-wykonawcza Forbis Group zaprosiła studentów architektury na warsztaty projektowania wnętrz komercyjnych metodą Davida M. Kelley’a. Owocem współpracy były rozwiązania stacjonarne dla sklepu internetowego, odpowiadające na trend wdrażania strategii Omnichannel.

12 maja br. w Warszawie odbyły się warsztaty, podczas których studenci architektury i projektowania wnętrz mogli poznać metodę Design Thinking w kontekście projektowania przestrzeni komercyjnych.

Design Thinking  zakłada koncentrację na użytkowniku – zrozumienie jego uświadomionych i nieuświadomionych potrzeb, pracę w interdyscyplinarnym zespole – spojrzenie na problem z wielu perspektyw oraz eksperymentowanie i częste testowanie hipotez – budowanie prototypów i zbieranie feedbacku od użytkowników. W rezultacie powstają rozwiązania pożądane przez użytkowników, technologicznie wykonalne i ekonomicznie uzasadnione.

Filozofia Design Thinking jest zbieżna z naszym sposobem działania. W pracowniach Forbis Group powstają „wnętrza, które realizują cele” – projekty, które są nie tylko piękne, ale przede wszystkim skuteczne. Aby takimi były, przykładamy ogromną wagę do etapu badania potrzeb grupy docelowej naszego klienta. Musimy pamiętać, że to właśnie do niej musimy trafić z naszym przekazem – mówi Anna Sulima-Gillow z firmy Forbis Group.

Warsztaty zorganizowane przez Forbis Group pozwoliły mi usystematyzować moje podejście do procesu twórczego. W pracy nad projektem bardzo często skupiamy się przede wszystkim na wygenerowaniu i zrealizowaniu pomysłu, zapominając o empatyzacji i rzetelnym zdefiniowaniu problemu, jaki nasz projekt ma rozwiązać – mówi Maria, jedna z uczestniczek kursu.

Projektowanie to nie tylko nasza praca, ale też pasja, którą lubimy i chcemy się dzielić. Cieszymy się, że mogliśmy zaprosić do współpracy młodych architektów. Być może któryś z nich zasili kiedyś szeregi naszego działu projektowego – mówi Marcin Powierza z Forbis Group.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ