Fot. Mat. prasowe Studio O

Fot. Mat. prasowe Studio O

  • Autor: bm
  • 04 lip 2019 12:28 (aktualizacja: 08 lip 2019 10:39)

Harmonia stylów i wyposażenia we wnętrzu bez podziałów

Moda na otwarte wnętrza, przenikające się wzajemnie strefy funkcjonale, brak podziałów - wymaga odpowiedniego doboru mebli i innych elementów wyposażenia. Rozwiązania szyte na miarę pozwolą utrzymać wrażenie harmonii w otwartym domu.

Współczesny dom dopasowuje się do nowego stylu życia. Kuchnia łączy się z jadalnią i salonem. Duże okna wprowadzają do domu kawałek ogrodu. Jedno pomieszczenie może pełnić wiele funkcji w zależności od pory dnia. Za tymi zmianami starają się podążać producenci mebli, a także projektanci wnętrz. Zgodnie z ideą stworzenia spójnej, organicznej całości projektuje domy Studio.O. Architekci ograniczają liczbę ścian i otwierają przestrzeń. Taką powierzchnię łatwo jest przearanżować i zaadaptować według różnych potrzeb. Nie musimy wypełniać domu zbędnymi przedmiotami. To powinno być miejsce sprzyjające odpoczynkowi i wyciszeniu. Wystarczająco dużą liczbę bodźców odnajdujemy w życiu codziennym – mówi Grzegorz Goworek, współwłaściciel pracowni. Do każdego projektu zawsze podchodzimy holistycznie. Stawiamy największy nacisk na harmonię i prostotę. Lubimy nowoczesne bryły pozbawione zbędnych ozdobników – dodaje Aga Kobus.

Zaletą otwartych przestrzeni w domu jest możliwość wspólnego spędzania czasu przez domowników, skupionych na różnych czynnościach. Ponadto, po likwidacji zbędnych ścian, powierzchnia domu zdaje się być większa i zdecydowanie bardziej przestronna. Wydzielenia poszczególnych stref można dokonać za pomocą regałów na książki, różnych rodzajów podłóg czy koloru ściany.

Odpowiedź na zmieniający się styl życia i projektowania znalazła niemiecka marka Dedon. Edward Barber i Jay Osgerby stworzyli dla niej kolekcję "Tibbo", która sprawdzi się zarówno wewnątrz domu, jak i w oranżerii, na tarasie czy w ogrodzie. Meble z drewna teakowego są trwałe i odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Wewnętrzną i zewnętrzną przestrzeń domu łączy także kolekcja "Rayn" projektu Philippe Starcka – również stworzona dla marki Dedon. Modułowy system wypoczynkowy jest zarazem elegancki i praktyczny. "Rayn" równie dobrze prezentuje się jako centralny punkt ogrodu, jak i salonu. Granicę między wnętrzem, a outdoorem zacierają również producenci oświetlenia. Lampy ogrodowe, nawiązujące wyglądem do tych domowych, oferuje między innymi Catellani & Smith.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ