Wnętrze hotelu Metropolo w Krakowie. Projekt: Tremend. Fot. Tom Kurek

Wnętrze hotelu Metropolo w Krakowie. Projekt: Tremend. Fot. Tom Kurek

  • Autor: mg
  • 12 lut 2019 11:10 (aktualizacja: 15 lut 2019 09:17)

Hotel inspirowany chińskim art deo - zobaczcie, jakich użyto w nim mebli

Wnętrze hotelu Metropolo w Krakowie zaskakuje elegancją i harmonijnym połączeniem chińskiego art deco z europejskim designem.

Golden Tulip wprowadził do Europy nowy brand - Metropolo. Pierwszy hotel chińskiej marki został otwarty w Krakowie. Projekt wnętrz powierzono pracowni architektonicznej Tremend. Architekci zdecydowali się na realizację inspirowaną chińskim stylem art deco.

Chcieliśmy, aby ta przestrzeń była wyjątkowa. Nieco egzotyczna estetyka chińskiego art deco przenika się tu z europejskim wzornictwem w sposób naturalny i niewymuszony.  Głównym akcentem dekoracyjnym są tu pozłacane klatki. Charakteru dodają eleganckie meble i oświetlenie oraz detale - chińska mozaika, lustra czy ozdobny żyrandol - wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu firmy Tremend.

Strefy wspólne zaaranżowano w taki sposób, by sprzyjały nawiązywaniu kontaktów - duże stoły oraz komfortowe krzesła zachęcają do wspólnego celebrowania posiłków. Zadbano także o strefy przeznaczone do prywatnych rozmów - w tym celu powstały odseparowane wnęki, w których będzie można spotkać się przy filiżance herbaty. Nie zabrakło również ogólnodostępnej strefy przeznaczonej do pracy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ