Fot. Mat. prasowe Qubus/Tremend

Fot. Mat. prasowe Qubus/Tremend

  • Autor: bm
  • 17 gru 2018 12:08 (aktualizacja: 18 gru 2018 09:54)

Hotelowe wnętrza w stylu loftowym

Lobby i restauracja łódzkiego hotelu Qubus nawiązują do industrialnej estetyki. Nie brakuje tutaj mebli od renomowanych polskich producentów. Za projekt odpowiedzialna była pracownia Tremend.

Metamorfoza objęła rebranding wnętrz, będących wizytówką hotelu - lobby oraz restauracji. „Na potrzeby projektu stworzyliśmy koncepcję, którą nazwaliśmy soft loft. To subtelniejsza wersja klasycznego loftu - nie tak chłodna i surowa. Przełamana zieloną roślinnością i dziełami sztuki, które zdecydowanie ożywiają przestrzeń. Dzięki temu udało nam się stworzyć wnętrze, które nawiązuje do lokalnego przemysłu, oddaje charakter miasta, a jednocześnie sprawia, że każdy czuje się tu jak w domu" - wyjaśnia prezes zarządu Tremend, architekt Magdalena Federowicz-Boule.

Znajdziemy tu nawiązania do historii miasta, które było wizytówką polskiego przemysłu - w szczególności włókiennictwa. To ono stało się główną inspiracją i motywem przewodnim aranżacji. W recepcji zastosowano nogi ze starych maszyn do szycia. Hotel zdobią gabloty z wykrojami tkanin. Na szczególną uwagę zasługuje mural przedstawiający krawca. Charakteru przestrzeni dodają lampy firmy Chors, projektowane na specjalne zamówienie, których rozpięte linki przywodzą na myśl przędzę. Nie brakuje także mebli od polskich producentów - między innymi firmy Noti.

Architekci z Tremend, prócz lokalnych nawiązań, często wprowadzają do przestrzeni sztukę. Tym razem zdecydowali się na zastosowanie szklanych ścianek inspirowanych twórczością łódzkiego artysty - Władysława Strzemińskiego. W hotelu znalazły się również przestrzenne kompozycje Katarzyny Kobro - jednej z najbardziej wybitnych rzeźbiarek dwudziestolecia międzywojennego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ