Sofa attitude w 2016 roku otrzymała prestiżową nagrodę iF Design Award. Fot. Brühl

Sofa attitude w 2016 roku otrzymała prestiżową nagrodę iF Design Award. Fot. Brühl

  • Autor: mg
  • 24 lut 2016 11:07 (aktualizacja: 25 lut 2016 08:04)

"iF Design Award 2016" dla firmy Brühl

Modele "attitude" i "grace" zostały uhonorowane prestiżową nagrodą "iF Design Award 2016". Autorką obu projektów jest Kati Meyer-Brühl, znana niemiecka projektantka.

Fotele i dwuosobowa ława "grace" łączą minimalistyczne formy z eleganckim wyrazem. Komfortowe siedzisko, do wyboru w obiciu tapicerskim lub z konstrukcyjną płytą warstwową z widocznymi elementami drewna, obejmowane jest filigranową ramą w czarnym, malowanym proszkowo wykończeniu, ocynkowaną ogniowo lub wykonaną w chromie albo w stali szlachetnej. Dzięki różnorodnym obiciom - do wyboru w skórze, wyrazistych wzorach lub naturalnym filcu wełnianym - można indywidualnie kształtować charakter produktu.

Sofa "attitude" jest najnowszym projektem Kati Meyer-Brühl. Obok innowacyjnie zarysowanych kształtów, wyróżnia się luksusowym komfortem: podłokietniki można obrócić do przodu i opuścić, aby uzyskać szezlong. W oparciu ukryte są stelaże do nałożenia zagłówków. Twórcze detale, takie jak zaoblone formy podłokietników lub poduszki oparć zaakcentowane pikowaniami wykończonymi guzikami lub przeszyciami w kształcie iksa, nadają "attitude" niepowtarzalny urok.

Meble z kolekcji "attitude", jak też "grace" wyposażone są w wymienne obicia. Obydwa modele produkowane są ze szczególnym zachowaniem zasad poszanowania środowiska i z trwałych materiałów. Łatwo dopasowują się i można je zestawiać z innymi meblami.

Nagroda "iF Award", która uchodzi za jedną z najznamienitszych nagród w dziedzinie designu, przyznawana jest od 1954 roku przez Międzynarodowe Forum Designu. Wyboru tegorocznych laureatów dokonało 58-osobowe jury w międzynarodowym składzie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ