Kolekcja Ypperling firmy IKEA. Projekt: Hay. Fot. IKEA

Kolekcja Ypperling firmy IKEA. Projekt: Hay. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 13 paź 2017 09:22 (aktualizacja: 13 paź 2017 11:14)

IKEA nawiązała współpracę z duńską pracownią Hay

Firma IKEA nawiązała współpracę ze słynną pracownią projektową Hay z Danii. Jej efektem jest kolekcja "Ypperling", która weszła na rynek w październiku br. W jej skład wchodzą między innymi sofy, stoliki kawowe i krzesła. Seria łączy minimalistyczne formy z najnowszymi technologiami produkcji.

W październiku IKEA wprowadziła na rynek serię "Ypperling, która jest owocem współpracy ze studiem Hay. Mette i Rolf Hay to małżeński duet projektantów skupiających się na tworzeniu nowoczesnych mebli przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii produkcyjnej. Inspirując się sztuką, modą czy architekturą, duńska firma projektowa kreuje produkty wyróżniające się prostotą, funkcjonalnością oraz estetyką.

Już od samego początku współpracy było dla nas jasne, że chcemy pozostać wierni podejściu IKEA, czyli tworzyć solidne i praktyczne produkty w przystępnych cenach, które będą służyły ludziom przez długie lata – mówi Mette Hay.

Przedmioty wchodzące w skład kolekcji "Ypperling" łączą stonowana kolorystyka, linearne wzornictwo oraz materiały najwyższej jakości. 

Wśród przedmiotów z kolekcji "Ypperling" uwagę zwraca rozkładana sofa. Jest też minimalistyczny stół w jesionowej okleinie przeznaczony do pokoju dziennego. Blat stolika wyprodukowano w technice „board-on-frame” - w połączeniu z metalową ramą i drewnianymi nogami tworzy solidny mebel. Na szczególną uwagę zasługuje „monoblokowe krzesło”, które powstało w wyniku wypełnienia formy w kształcie fotela pojedynczym wtryskiem płynnego tworzywa sztucznego. Powstały dwa modele – krzesło do jadalni i krzesło wypoczynkowe. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ