Pierwsze produkty z kolekcji Symfonisk - efekty współpracy firm IKEA i Sonos. Fot. IKEA

Pierwsze produkty z kolekcji Symfonisk - efekty współpracy firm IKEA i Sonos. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 09 kwi 2019 09:21 (aktualizacja: 10 kwi 2019 11:44)

IKEA pokaże się w Mediolanie razem z firmą Sonos

W dniach 9-14 kwietnia br. wszyscy uczestnicy Design Milan Week mogą oglądać specjalną wystawę będącą efektem współpracy firm IKEA i Sonos.

Główną ideą odbywającej się w Mediolanie wystawy Feel Home jest połączenie wzornictwa z dźwiękiem i światłem. Te dwa niezwykle ważne do zbudowania odpowiedniego nastroju w domu elementy stanowiły punkt wyjścia podczas tworzenia kolekcji "Symfonisk", która jest owocem współpracy firm IKEA oraz Sonos - producenta głośników. W skład kolekcji wchodzą: wyposażona w głośnik WiFi lampa stołowa oraz głośnik WiFi, który może być wykorzystany jako… półka. 

Ta współpraca na każdym etapie opierała się na wspólnej pasji, wartościach i wiedzy naszych firm. Mamy świadomość, jak wielkie znaczenie odgrywają dźwięk oraz światło, pozytywnie wpływając na atmosferę w domu. Wierzymy także w siłę designu, mogącą realnie podnieść jakość codziennego życia - mówi Tad Toulis, wiceprezes ds. projektowania w firmie Sonos.

Nasz projekt musiał być w 100% zgodny z jakością, którą reprezentuje Sonos, bez żadnych kompromisów. Jednocześnie zależało nam na stworzeniu czegoś zupełnie nowego. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy rzucić wyzwanie tradycyjnej estetyce high-tech - dodaje Iina Vuorivirta, jedna z projektantek głośników "Symfonisk" w IKEA.

Współpraca z Sonos to kolejny etap programu IKEA Smart Home, który został zapoczątkowany w 2015 roku. Pierwszym rozwiązaniem dla inteligentnego domu była lampa z ładowarką do smartfonu oraz cała gama bezprzewodowych paneli indukcyjnych. Następnie w 2016 roku powstał inteligentny system TRÅDFRI, czyli zestaw do sterowania oświetleniem za pomocą smartfona.  

Dla IKEA inteligentny dom nie jest związany z gadżetami, chodzi o zaproponowanie realnych rozwiązań, które poprawią codzienność, pomogą stworzyć lepszą atmosferę i sprawią, że życie stanie się wygodniejsze. Współpraca z Sonos jest tego doskonałym przykładem – nasi klienci otrzymają wysokiej jakości dźwięk w przystępnej cenie w połączeniu ze świetnym projektem, który mamy nadzieję trafi do domów wielu ludzi - mówi Björn Block, odpowiedzialny za IKEA Smart Home.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ