Fotel Strandmon firmy IKEA. Fot. IKEA

Fotel Strandmon firmy IKEA. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 26 paź 2017 12:59 (aktualizacja: 27 paź 2017 11:01)

IKEA wprowadziła aplikację do wirtualnego urządzania wnętrz

IKEA wprowadziła na rynek IKEA Place – aplikację mobilną wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki niej można sprawdzić, jak meble prezentują się w realnym otoczeniu i wirtualnie odmienić każde wnętrze – dom, biuro, szkołę czy studio.

IKEA Place to bezpłatna aplikacja IKEA, wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej ARKit firmy Apple. Rzeczywistość rozszerzona (z ang. augmented reality) to technologia, która na ekranie urządzenia mobilnego łączy obraz realnej rzeczywistości z nałożonym na niego trójwymiarowym obrazem wirtualnym.

Użytkownicy aplikacji będą mogli wybierać spośród ponad 2 tys. produktów IKEA, takich jak np. sofa "Vimle", fotel "Strandmon" czy stolik "Lisabo" i sprawdzać, jak wskazane meble będą prezentować się w dowolnym wnętrzu. Bazując na rzeczywistych wymiarach pomieszczenia, aplikacja automatycznie skaluje produkty z 98-procentową dokładnością. Technologia rozszerzonej rzeczywistości jest bardzo precyzyjna i pozwala zobaczyć strukturę tekstyliów, jak również to, w jaki sposób światło i cienie będą padać na meble, które zdecydujemy się ustawić w pokoju. Dodatkowo aplikacja pozwala na zapisanie obrazu i podzielenie się nim w formie zdjęcia lub video ze znajomymi oraz zrobienie zakupów bezpośrednio przez stronę internetową IKEA.  

IKEA od zawsze tworzy rozwiązania na rzecz demokratycznego wzornictwa – dobrego jakościowo i dostępnego dla wszystkich. IKEA Place pozwala nam kontynuować ten kierunek
w zupełnie nowej formie, która umożliwia pokonanie bariery między wyobraźnią
a rzeczywistością. Aplikacja pozwala zmieniać style, kolory, eksperymentować
z rozmieszczeniem mebli i wizualizować, jak nowe elementy łączą się z tym, co już mamy
w mieszkaniu. Wiele osób czuje się niepewnie, zmieniając wyposażenie wnętrza, ponieważ obawia się podjęcia złej decyzji, efektu końcowego niezgodnego z oczekiwaniami. Naprzeciw tym obawom wychodzi właśnie IKEA Place  – mówi Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

Jak używać IKEA Place: 

- obecnie aplikacja dostępna jest jedynie na iPhone w wersjach: SE, 6s lub nowszym
z zainstalowanym iOS11,

- pobierz aplikację IKEA Place za darmo z Apple APP Store,

- zeskanuj podłogę w swoim mieszkaniu,

- przejrzyj listę produktów dostępnych w aplikacji, 

- wybierz produkt, który chcesz umiejscowić, 

- przesuń i umieść produkt w wybranej przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ