Interprint na targach Arena Design 2019 w Poznaniu

Interprint na targach Arena Design 2019 w Poznaniu

  • Autor: Interprint
  • 28 marz 2019 07:44 (aktualizacja: 30 marz 2019 20:28)

Inspirująca ekspozycja firmy Interprint

Za nami XI edycja targów Arena Design, które odbyły się w dniach 12-15 marca 2019 r. w Poznaniu. To jedno z najważniejszych wydarzeń promujących wzornictwo oraz współpracę producentów i projektantów w Polsce, dlatego nie mogło na nim zabraknąć firmy Interprint.

Poznańskie targi Arena Design na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń związanych
z branżą designu i wnętrz w Polsce. W ich ramach odbywają się biznesowe spotkania producentów, projektantów i architektów, mają miejsce prezentacje aktualnych osiągnięć światowego wzornictwa, nie brakuje też ciekawych wykładów, spotkań i paneli dyskusyjnych. Każda edycja targów Arena Design ma hasło przewodnie, tegorocznym były TransFormacje, rozumiane jako forma rozwoju w świecie ukształtowanym przez człowieka i nieodłączna część designu, którego definicja – w związku z rozwojem technologii i zmianami społecznymi – ulega ciągłej metamorfozie. Wizyta na targach to doskonała okazja do inspirujących spotkań z przedstawicielami firm i projektantami oraz zapoznania się z najnowszymi trendami. Arena Design odbywa się równocześnie z targami Meble Polska oraz Home Decor. Tegoroczną edycję wszystkich trzech wydarzeń łącznie odwiedziło blisko 22 tys. zwiedzających z 60 krajów. Ten imponujący wynik to zasługa ponad 400 wystawców, których stoiska zajęły aż 11 pawilonów o łącznej powierzchni 62 tys. m².

Stoisko w duchu eko

Firma Interprint zaprosiła zwiedzających targi na stoisko o powierzchni 150 m². Przestrzeń została zaaranżowana przy pomocy dużych gilz używanych na co dzień do nawijania papieru dekoracyjnego. Stoisko zostało podzielone na strefy, w których można było obejrzeć różne produkty Interprint. W strefie Colours zostały zaprezentowane najnowsze trendy związane z kolorami na foliach Xelio. Dekory inspirowane tkaninami, np. lnem czy dżinsem znalazły się w części Textile, natomiast w strefie Decors pokazane były wzory i wizualizacje pomieszczeń zaprojektowanych z ich użyciem. Duże zainteresowanie wśród zwiedzających budziła technologia AR (Augmented Reality czyli rzeczywistość rozszerzona), łącząca w sobie świat rzeczywisty i wirtualny – na realny obraz nakładana jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D. Stoisko zapraszało przyjemnym klimatem w duchu eko – drewniane wzory i elementy z surowego drewna zostały uzupełnione żywymi zielonymi roślinami i kwiatami.

Drewniane metamorfozy

Główną częścią ekspozycji była kolekcja dekorów *TSFKASP, czyli osiem ponadczasowych, uniwersalnych projektów w nowej odsłonie: Nairo, imitujący drewno kasztanowe o szorstkiej powierzchni, na której widać kwieciste usłojenie i piękną grę kolorów; Nomad, również z wyraźnymi słojami, w wybarwieniu szaro-brązowym; Ambassador – orzech ze słojami o jasnobeżowej, kremowej barwie przeplatającej się z karmelowymi i czekoladowymi liniami, wpadającymi w ciemny brąz; Katthult, z drewna iglastego o niemal trójwymiarowej strukturze. W kolekcji znajdziemy również szlachetny dąb, na którym czas odcisnął swoje piętno – kultowy już dekor Artisan. Uzupełnieniem linii *TSFKASP są trzy wzory imitujące inne powierzchnie – Veneto, naśladujący szarobeżowy polerowany marmur z wyraźnym, białym użyłkowaniem, Grid czyli miks betonu i kamienia oraz Aurora – stalowa, walcowana na zimno i szlifowana blacha z ciekawym akcentem kolorystycznym przypominającym zorzę polarną. Istniejące już wcześniej wzory w nowych wybarwieniach doskonale nawiązywały do hasła tegorocznej edycji targów – TransFormacje. Decydując się na wykorzystanie tego, co już znane i gotowe, Interprint realizuje również założenia filozofii mindfulness, która pokazuje, że warto zatrzymać się na chwilę wśród otaczającego nas pędu i docenić to, co daje nam teraźniejszość. Dekory Interprint można było zobaczyć nie tylko na stoisku firmowym, ale również odwiedzając stoiska innych, współpracujących z firmą producentów mebli.

www.interprint.com