Maurizio Burrato przygotuje Power Speech. Fot. Interprint

Maurizio Burrato przygotuje Power Speech. Fot. Interprint

  • Autor: mg
  • 25 sie 2017 10:35 (aktualizacja: 26 sie 2017 14:59)

Interprint przygotuje w Łodzi wystąpienie i wystawę

Globalna transformacja i trendy, jakie rodzą powszechnie zachodzące zmiany, będą głównymi tematami wystąpień i wystawy, które firma Interprint przygotuje w Łodzi na początku października br. Autorem prezentacji będzie Maurizio Burrato, na co dzień pracujący w dziale Design Development Interprint.

Czytaj też: Można jeszcze zgłaszać projekty do konkursu "Pure Talents"

Zmieniają się ludzie i społeczeństwa, struktury i instytucje, technologie, kultura i trendy... Wszystko ulega ewolucji. A każda zmiana zostawia po sobie jakiś ślad. Jak radzić sobie w czasach zmiany? Zagadnienie to będzie głównym tematem "Power Speech", jakie wygłosi w sobotę (7 października br.) Maurizio Burrato. Podczas wystąpienia, które odbędzie się w bloku "Trendy", opowie on o tożsamości i wyróżnieniu się z tłumu. Bo tylko świadomy nonkonformizm jest - jego zdaniem - skuteczną receptą na przetrwanie.

Bycie innym to stan umysłu, mentalność, poświęcenie. Można powiedzieć, że wyróżnianie się jest transformacją, ponieważ ilustruje adaptację do zmieniającego się w szybkim tempie życia. Tę umiejętność nabywa się dzięki słuchaniu i obserwacji, zaangażowaniu i pokorze. Czy jesteśmy gotowi na odmienność? - pyta Maurizio Burrato.

To nie jedyne spotkanie z przedstawicielem zespołu projektowego Interprint. Jego refleksji na temat trendów i transformacji będzie można posłuchać również podczas spotkania z blogerami. Odbędzie się ono na stoisku firmy Interprint (sobota, 7 października br., godz.15:15).

Na przejawach transformacji koncentrować się będzie również przygotowana przez Interprint wystawa "Transform". Ekspozycja, pokazując, jak rzeczywistość tworzy się każdego dnia od nowa, wskazuje najważniejsze trendy dokonującej się zmiany. Wśród nich są: dematerializacja i ewolucja Internetu, który dziś ma inną rolę i wagę niż jeszcze 5 lat temu, a także obraz starzejącego się społeczeństwa. Jest tu też miejsce na poszukiwanie tożsamości (niekoniecznie idealnej) i wspólnoty, która nie zatraca odrębności jednostki. Wystawę "Transform" będzie można oglądać w dniach 3-8 października br. w Centrum Festiwalowym Art Inkubator, przy ul. Tymienieckiego 3. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ