Fot. Peka

Fot. Peka

  • Autor: bm
  • 28 lut 2017 10:45 (aktualizacja: 28 lut 2017 10:49)

Jadalnia w kuchni - praktyczne rozwiązania meblowe

Jadalnia połączona z kuchnią staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w naszych domach i mieszkaniach. Przemawia za tym zmiana stylu życia, wysokie ceny zakupu nieruchomości czy wreszcie ergonomiczne meble, które są coraz lepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom klientów Peka stworzyła nowoczesne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w jadalniach urządzanych w przestrzeni kuchni. Przykładem jest system ergoAGENTmono z funkcją płynnej regulacji wysokości blatu dedykowany do nowoczesnych wnętrz. Jest to stół na jednej nodze, który montuje się do ściany lub innych mebli. Regulacja wysokości blatu umożliwia ustawienie go na wysokości w zakresie od 655 do 1115 mm i pracę przy stole w pozycji siedzącej lub stojącej. W ciągu kilku sekund możemy łatwo dopasować stół do naszych przyzwyczajeń i rodzaju wykonywanej pracy. Pociągnięcie dźwigni wywołuje ruch w górę lub w dół do wybranej pozycji. Rozwiązanie ergoAGENTmono może służyć także jako barek śniadaniowy w niedużych kuchniach lub być biurkiem dostosowanym do wzrostu dzieci, które potrzebują miejsca na odrabianie lekcji. 

Jeśli mamy do dyspozycji kuchnię o bardzo małej przestrzeni, idealnym rozwiązaniem, które zniweluje niedostatki miejsca jest mechanizm blatu Top Flex. To system, który umożliwia nam cieszenie się małym, ale sprytnym i wygodnym stolikiem. Gdy stolik nie jest używany, blat pozostaje ukryty za frontem szuflady, który automatycznie opuszcza się w momencie wysuwania blatu, tworząc dodatkową powierzchnię stołu. Pełne wysunięcie dwóch blatów daje powierzchnię o długości 810 mm, co pozwala stworzyć funkcjonalny i całkiem spory stół. Zalety takiego rozwiązania są trudne do przecenienia. Mamy bowiem niemalże pełnoprawny stół, z powodzeniem tworzący jadalnię na minimalnej przestrzeni. Natomiast kiedy nie potrzebujemy blatu, możemy go szybko schować do szuflady. 

Projektując kuchnię i salon, na pograniczu tych dwóch przestrzeni można zamieścić szafkę służącą do przechowywania zastawy stołowej. Takie rozwiązanie pozwoli nam na optyczne oddzielenie kuchni od salonu. System Convoy Lavido, dzięki szklanym barierkom półek, daje nam nie tylko doskonały wgląd i szybki dostęp do mieszczących się tam przedmiotów, ale również ogromną przestrzeń do przechowywania – na każdej półce można pomieścić aż 20 kg różnych przedmiotów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ