Jadwiga Husarska-Sobina, projektantka, właścicielka pracowni Husarska na 4 Design Days 2019. Fot. PTWP

Jadwiga Husarska-Sobina, projektantka, właścicielka pracowni Husarska na 4 Design Days 2019. Fot. PTWP

  • Autor: mg
  • 04 lut 2019 09:50 (aktualizacja: 05 lut 2019 10:03)

Jadwiga Husarska-Sobina: jak zaprojektować krzesło?

Projektowanie krzesła jest trudną dziedziną, ale bardzo cieszącą każdego projektanta - powiedziała Jadwiga Husarska-Sobina, projektantka, właścicielka pracowni Husarska, podczas 4 Design Days 2019.

Jadwiga Husarska-Sobina ma w swoim portfolio ponad 80 projektów krzeseł, w tym m.in. zaprojektowanych dla marki Paged. Jakim wyzwaniem dla projektanta jest zaprojektowanie właśnie tego mebla? Projektowanie krzesła jest trudną dziedziną, ale bardzo cieszącą każdego projektanta - mówi projektantka. Co jest kluczowe w projekcie krzesła? Projektując krzesło, możemy uwzględnić bardzo wiele czynników. Przede wszystkim, jak projektujemy pod konkretnego producenta, to musimy myśleć o jego możliwościach technologicznych, potem zaś o jego możliwościach sprzedażowych. Zbierając te wszystkie czynniki i wyobrażając sobie, jak będą wyglądały te meble za 10 lat we wnętrzach, musimy stworzyć założenia projektowe i zaprojektować produkt zgodny z nimi - wyjaśnia Jadwiga Husarska-Sobina.

Czy technologia jest w procesie projektowym ograniczeniem czy też otwiera nowe możliwości? Dla mnie każde wyzwanie, nawet ograniczenie jest motorem do projektowania - podsumowuje Jadwiga Husarska-Sobina.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ