Panel dyskusyjny. Fot. Grupa PTWP

Panel dyskusyjny. Fot. Grupa PTWP

  • Autor: bm
  • 11 maj 2017 13:41 (aktualizacja: 16 maj 2017 10:14)

Jak design wspiera rozwój biznesu - relacja z dyskusji

W dniu 11 maja, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbył się panel dyskusyjny "Design - inteligentne narzędzie, które pobudza przedsiębiorstwa", w którym przedstawiciele biznesu i świata projektowego rozmawiali o synergii obu sfer i wzajemnym wpływie.

IX edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC) trwa do 12 maja 2017 r. To trzy dni debat, w których weźmie udział 700 prelegentów i 8000 uczestników. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to także okazja do rozmów o wpływie wzornictwa na biznes.

Podczas panelu dyskusyjnego omawiano rolę wzornictwa w rozwoju biznesu. Uczestnicy szukali też odpowiedzi na pytanie jak stworzyć udany mariaż na linii projektant-przedsiębiorca. Ważną kwestią było też zagadnienie design thinking, czyli tego jak design buduje wartość produktów oraz skąd brać pieniądze na projektowanie.

W dyskusji udział wzięli Marcin Barański (Meble Vox),  Jacek Chrzanowski (One/One Lab), Ewa Gołębiowska (Zamek Cieszyn),  Pete Kercher (Design for All Europe) oraz Adam Krzanowski (Grupa Nowy Styl). Dyskusję moderowała Justyna Łotowska (redaktor merytoryczny Forum Dobrego Designu).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ