Sklep firmowy Ochnik - realizacja Forbis Group

Sklep firmowy Ochnik - realizacja Forbis Group

  • Autor: bm
  • 11 lip 2017 13:57

Jak dobrać meble do wnętrza sklepu - zobacz ciekawą realizację!

Najważniejsza rola mebli wykorzystywanych w aranżacji sklepu polega na jak najlepszym i jak najbardziej efektownym zaprezentowaniu produktu, który w tym sklepie jest sprzedawany. Nie bez znaczenia jest też ich modułowość, która ułatwia zmianę dekoracji wnętrza, a także mobilność, łatwość przestawiania.

Projektanci z Forbis Group, podczas planowania wystroju sklepu firmowego Ochnik, stanęli przed wyzwaniem stworzenia wnętrza, które odpowiednio wyeksponuje szeroki asortyment marki, dyskretnie podkreślając jej wyjątkowy charakter.

"Chcąc odpowiednio wyeksponować produkty oraz oddać charakter marki, zaproponowaliśmy projekt wnętrza wykorzystującego naturalne materiały w jasnej, stonowanej kolorystyce, która powoduje, że asortyment jest bardziej widoczny" - mówi Izabela Kicińska-Marzec, architekt Forbis Group. Ażurowe meble nadają aranżacji lekkości oraz nowoczesności, a także przyczyniają się do czytelności ekspozycji i jeszcze lepszego uwidocznienia produktów. Do wykończenia sklepowego wyposażenia użyto dębowego forniru, a na ścianach i podłogach pojawił się rysunek kamienia.

Ważnym elementem koncepcji przygotowanej dla marki Ochnik jest modułowość mebli. "Wiemy, że aranżacje sklepów zmieniają się sezonowo, dlatego zaprojektowaliśmy meble modułowe i mobilne, co ułatwia szybkie przeorganizowanie wnętrza" – mówi Izabela Kicińska-Marzec. Przykładem tego typu rozwiązań są przykuwające uwagę klienta wyspy wizerunkowe, na których umieszczono walizki – asortyment odgrywający obecnie istotną rolę w ofercie marki. Produkty wyeksponowane na tylnej ścianie sklepu tworzą tło dla całej aranżacji sali sprzedaży. Powstała w ten sposób charakterystyczna gra kolorów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ