Fot. Komandor

Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 13 cze 2018 12:37 (aktualizacja: 19 cze 2018 10:09)

Jak podzielić otwartą przestrzeń na strefy funkcjonalne?

Otwarta przestrzeń w mieszkaniu to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat. Pojawia się w wielu nowoczesnych projektach. Jak podzielić ją na strefy funkcjonalne i jakie meble wybrać?

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię, korytarz, który bezpośrednio łączy się ze strefą dzienną czy sypialnia połączona z garderobą lub pokojem kąpielowym. Takie rozwiązania to w nowoczesnych projektach wnętrz codzienność. Mieszkania na otwartym planie sprawiają wrażenie przestronniejszych i atrakcyjniejszych, co nie zmienia faktu, że warto podzielić przestrzeń na strefy funkcjonalne, tak aby zapewnić odrobinę prywatności domownikom. Do tego celu służą odpowiednio dobrane meble, które w razie konieczności mogą stać się ścianką działową. Dobrze sprawdzają się też w tej sytuacji systemy zabudowy wykonane na wymiar.

Ciekawie sprawdzą się w takich przypadkach np. drzwi przesuwne lub regały w systemie Orto, stanowiące subtelną separację stref i dające jednocześnie dodatkowe możliwości przechowywania.

„Ważne, aby wydzielone strefy był spójne stylistycznie. Taki efekt można osiągnąć na przykład dzięki zachowaniu jednakowej kolorystyki lub stylu mebli – tym sposobem doskonale spotęgujemy wrażenie otwartości i przestronności mieszkania. Praktycznym rozwiązaniem będzie tutaj regał na książki w systemie Orto o designerskiej konstrukcji, oddzielający salon od przedpokoju. Podobny regał możemy zamontować także w części przedpokojowej jako stylową strefę przechowywania odzieży" – radzi Anna Wróbel, projektantka mebli Komandor.

Rozwiązaniem, dzięki któremu zyskujemy możliwość subtelnego oddzielenia danych stref w razie konieczności, nie zmniejszając optycznie przestrzeni, może być zastosowanie drzwi przesuwnych. W razie konieczności, po zsunięciu, dzielą one mieszkanie, natomiast przez większość dnia mogą pozostać rozsunięte. Takie drzwi dostępne są w szerokiej gamie wzorów i wypełnień, więc bez problemu można je dopasować do stylu i charakteru każdego wnętrza. Ciekawie prezentują się drzwi ze stylizowanym szkłem, a także fronty z płyty o pięknym rysunku i klimacie drewna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ