Kolekcja Ribbon. Projekt: Joanna Leciejewska dla Vox. Fot. Vox

Kolekcja Ribbon. Projekt: Joanna Leciejewska dla Vox. Fot. Vox

  • Autor: bm
  • 11 sie 2019 14:14 (aktualizacja: 12 sie 2019 13:01)

Jak powstała najnowsza kolekcja mebli Joanny Leciejewskiej?

Najnowsza kolekcja mebli autorstwa Joanny Leciejewskiej to dowód na to, że szafki czy regały można projektować inaczej niż dotąd – wykorzystywać innowacyjne rozwiązania technologiczne, a jednocześnie spełniać oczekiwania klientów.

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się zrealizować ten projekt. To wyróżniająca się w ofercie Vox koncepcja, która pokazuje nasze nieustanne poszukiwania świeżych rozwiązań. Udowadniamy też po raz kolejny, że słuchamy głosu naszych klientów i odpowiadamy na ich potrzeby - mówi Joanna Leciejewska, projektantka Vox, autorka kolekcji. - Ribbon jest naszą małą rewolucją, gdyż wykorzystaliśmy podczas jej tworzenia innowacyjne rozwiązania technologiczne. To także seria, którą tworzyliśmy z myślą, by „owijała“ się wstęgą wokół innych kolekcji. Można je bez wahania zestawiać z prawie każdym innym meblem z oferty marki. Dopasują się do siebie, zachowując zarazem swoją naturę. Tak, jestem bardzo dumna z tego projektu – przyznaje.

Nad kolekcją Ribbon projektanci i technolodzy pracowali dwa lata. W ubiegłym roku na targach Meble Polska i Arena Design w Poznaniu pokazano prototyp, który poddano też ocenie przyszłych użytkowników. Podczas targów zbieraliśmy opinie odwiedzających na temat kolekcji. W efekcie przeprowadzonych tam badań zdecydowaliśmy się m. in. na zmianę koloru i struktury mebli. Zastrzeżenie budził użyty w prototypach czarny kolor z głęboką strukturą, który ostatecznie zmieniony został na grafitowy. Do nowego odcienia dobraliśmy pasujące nóżki. W oparciu o uwagi użytkowników wybraliśmy także ostateczny skład kolekcji – testowany zestaw składał się z większej liczby elementów – mówi Katarzyna Bryze, szefowa Działu Rozwoju Vox.

Kolekcja Ribbon to pięć elementów, które razem stworzą dopracowaną kompozycję dla salonu czy innego wnętrza. W zestawie znajdziemy zarówno wysoki regał, jak i jego niższą wersję oraz półkę do zawieszenia na ścianie - wszystkie idealnie nadają się np. do wyeksponowania książek czy pamiątek z podróży albo kolekcjonowanych przez nas ozdób. Zestaw uzupełnia szafka pod sprzęt RTV oraz stoliki kawowe. Każdy element składa się ze splatających się i połączonych ze sobą modułów o różnych rozmiarach i kolorach. Bryła mebli jest lekka i delikatna, ale o wyrazistej formie. Regały uniesione są na smukłych, czarnych, metalowych nóżkach, które jeszcze dodatkowo podkreślają lekkość konstrukcji. Delikatną wizualnie konstrukcję udało się osiągnąć m.in. dzięki ażurowej formie – meble pozbawiono tylnej ścianki. Takie rozwiązanie wpuszcza wiele światła w regały czy szafki. Zastosowana do produkcji technologia gwarantuje jednak, że mimo lekkiej formy wszystkie szafki, regały czy stoliki są bardzo wytrzymałe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ