Fot. Muka Design Lab

Fot. Muka Design Lab

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 23 paź 2019 13:17 (aktualizacja: 27 paź 2019 15:57)

Jak projektować meble w duchu slow design?

Wierzymy w ideę "slow design", mówią Laxmi Nazabal i Lucas Abajo, designerzy ze studia projektowego Muka Design Lab z Kraju Basków. O kreatywności, zrównoważonym designie i pracy na rzecz lokalnej społeczności opowiedzą już 5 grudnia jako goście specjalni Forum Dobrego Designu 2019.

Muka Design Lab to nagradzane studio projektowe z siedzibą w hiszpańskim Bilbao, specjalizujące się we wzornictwie, tworzące w oparciu o idee zrównoważonego projektowania, współpracę z lokalnymi rzemieślnikami, materiałami i technologiami.

Wierzymy w "slow design" - mówią twórcy pracowni, Laxmi Nazabal i Lucas Abajo. - Na co dzień pracujemy z lokalnymi artstami i rzemieślnikami, aby tworzyć przedmioty codziennego użytku, które ludzie, ich użytkownicy, będą kochać. Od tworzonych w zrównoważony sposób mebli po projekty z dziedziny wzornictwa przemysłowego - uważamy, że każdy wielki projekt zaczyna się od historii, która daje mu życie - dodają. 

Projekty Muka Design Lab wielokrotnie pojawiały się w najbardziej znanych światowych mediach piszących o designie, były prezentowane na światowych wystawach designu, otrzymały także wiele uznanych międzynarodowych nagród, w tym Red Dota. 

Laxmi Nazabal i Lucas Abajo będą gośćmi specjalnym Forum Dobrego Designu, wydarzenia organizowanego przez magazyn i portal Dobrze Mieszkaj, które już 5 grudnia odbędzie się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. 

FDD 2019 to 60 prelegentów, w tym wyjątkowi goście specjalni, ponad 20 dyskusji, wykładów i prezentacji, wystawa designerskich produktów i usług oraz warsztaty dla projektantów. W trakcie Forum Dobrego Designu odbędzie się także gala wręczenia nagród w 9. edycji konkursu Dobry Design 2020 z jury złożonym ze 150 architektów i projektantów wnętrz.

Wstęp bezpłatny, rejestracja dostępna na www.forumdobregodesignu.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ