Projekt Studio O

Projekt Studio O

  • Autor: bm
  • 09 maj 2018 14:30

Jak umeblować kawalerkę - zobacz ciekawą realizację!

Aranżacja i umeblowanie wnętrza o małym metrażu to prawdziwe wyzwanie dla projektantów. Muszą zadbać nie tylko o funkcjonalność, ale też o takie zagospodarowanie przestrzeni, by sprawiała wrażenie większej niż w rzeczywistości.

Architekci ze Studio.O. swoim projektem udowadniają, że nawet nieruchomość mająca 40m2 w efekcie może w być przestronna. Największym atutem prezentowanego wnętrza jest ściana okien doświetlająca każdy jego zakamarek. Dzięki temu rozwiązaniu, światło naturalne do późnych godzin może wpływać na wnętrze oraz samopoczucie domownika. - Słońce wnosi do wnętrz życie, pozwala na naturalny odbiór kolorów. To jest przede wszystkim energia. – tłumaczy Grzegorz Goworek, projektant.

Dwa przeciwległe bieguny wzdłuż ściany okien tworzą salon i otwarta kuchnia. Różnią się one nie tylko funkcją i zagospodarowaniem, ale też kolorem i materiałami wykończeniowymi. Salon charakteryzują beżowe, stonowane, jasne odcienie. Urządzony jest minimalistycznie, lecz daje wrażenie ciepła. Kuchnia natomiast jest dominująca – cięższa, kamienna. Do pokrycia ścian i okapu architekci wykorzystali płytki Marazzi Blend Brown. Oddziela ją od salonu niewielka wyspa z blatem roboczym Silstone Doradus. Nietuzinkowa zabudowa w kuchni jest efektem współpracy Studio.O. z pracownią stolarską.

W realizacji kawalerki architekci zastosowali drzwi przesuwne Raumplus. Skomponowano z nich ruchomą ścianę, która oddziela minimalistyczną, surową sypialnię od części dziennej mieszkania. Proste kształty i formy oraz naturalne kolory i materiały to idealne rozwiązanie dla takiej przestrzeni. Łóżko oraz jego zabudowa powstała zgodnie z projektem Studio.O. Charakteryzują się one minimalną ilością ozdobników i niewidocznymi łączeniami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ