Jeśli w mieszkaniu jest dość duży stół, kącik wypoczynkowy możemy ograniczyć do małej kanapy i niewielkiego stolika. Realizacja Clue Design/Dekorian

Jeśli w mieszkaniu jest dość duży stół, kącik wypoczynkowy możemy ograniczyć do małej kanapy i niewielkiego stolika. Realizacja Clue Design/Dekorian

  • Autor: bm
  • 02 kwi 2019 08:50 (aktualizacja: 15 kwi 2019 22:55)

Jak umeblować niewielkie wnętrze – zobacz pomysłową realizację!

Biały, okrągły stół, niski bufet, przeszklona witryna na książki, ciepłe, stonowane kolory – taki dobór mebli, dodatków i kolorystyki spowodował, że niewielkie i – na pozór – mało funkcjonalne wnętrze udało się ciekawie i pomysłowo urządzić.

W 50-metrowym mieszkaniu w centrum Kielc przeprowadzono remont i zmieniono układ pomieszczeń, a dobór odpowiedniego wyposażenia i materiałów wykończeniowych sprawił, że wnętrza stały się funkcjonalne i przytulne. A wszystko to za sprawą duetu młodych architektek: Weroniki Janaszek i Katarzyny Jagiełło z pracowni Clou Design.

- Właścicielom zależało na jasnym, przestronnym wnętrzu o ciepłej i stonowanej kolorystyce – wyjaśnia Weronika. Nie chcieli nowoczesnych, błyszczących materiałów, chromowanych i pretensjonalnych. Oboje stawiali na przytulność, raczej oszczędność w dekoracjach i kolorystyczną harmonię. Zdecydowałyśmy nadać wnętrzom więcej przestrzenności, świeżości i nowoczesności, ale w klasycznym wydaniu.

Kuchnia została otwarta na duży pokój, do którego przeniesiono salon z jadalnią. Z kolei w dotychczasowym salonie powstała całkiem spora sypialnia z wyjściem na balkon. Udało się również powiększyć łazienkę zabudowując wnękę, która była w salonie – okazała się ona wymarzonym miejscem na prysznic.

Weronika i Kasia zaproponowały spokojną kolorystykę w odcieniach przełamanej bieli, brązów i zieleni. Idealnie udało się połączyć podłogę z egzotycznego drewna z blatami oraz frontami górnych szafek kuchennych. Właściciele zdecydowali, że większość mebli w salonie – okrągły stół, który nie zabiera dużo miejsca oraz niski bufet – będą białe. Biel optycznie powiększa przestrzeń, dlatego w tym kolorze jest też przeszklona witryna na książki, szafy w przedpokoju oraz stolarka.

Autorkami projektu są architektki z pracowni Clou Design, a materiały wykończeniowe zakupiono w salonach Dekorian Home.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ