Narożnik Barcelona. Fot. Wajnert

Narożnik Barcelona. Fot. Wajnert

  • Autor: bm
  • 14 gru 2017 08:48 (aktualizacja: 14 gru 2017 12:34)

Jak wykorzystać narożnik we wnętrzu - opinia eksperta

Narożnik to jeden z najpopularniejszych rodzajów mebli wypoczynkowych. Na polskim rynku jest szeroki wybór tego typu produktów. Jak najlepiej wykorzystać narożnik w aranżacji wnętrz, aby był praktyczny i dobrze wyglądał - podpowiada Aldona Czechowska, product manager marki Wajnert.

Dobór odpowiednich mebli do salonu nie należy do łatwych, muszą one łączyć design z funkcjonalnością. Często słyszy się, że dobrym wyborem są narożniki. Co przemawia na ich korzyść?

Kanapy narożne posiadają wiele zalet i możliwości aranżacyjnych, pasują zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. W niewielkich mieszkaniach są świetnym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia, a w większych przestrzeniach pomagają wyznaczyć podział między różnymi strefami salonu. Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych propozycji tych mebli.

Narożnik to mebel, który zajmuje w salonie dużo miejsca. Jak odpowiednio dobrać jego rozmiar i ułożenie do wielkości pomieszczenia?

Rzeczywiście, wybór odpowiednio dużego narożnika zależy od jego przeznaczenia i wielkości pomieszczenia, w którym ma być ustawiony. Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, a do tego mebel ma być główną ozdobą, salonu warto wybrać obszerniejszą bryłę – na przykład z kolekcji mebli modułowych. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór modułów, np. z kolekcji Kelly, które ułatwią nam stworzenie wygodnego, obszernego narożnika zarówno w kształcie litery L, jak i U. Zastosowanie takich kanap w dużym salonie pomoże nam optycznie zamknąć część wypoczynkową, dzięki czemu zyska ona na przytulności. Narożniki sprawdzą się również w domach dużych rodzin oraz w sytuacji, gdy będziemy przyjmować większą liczbę gości. 

W dużych przestrzeniach rzeczywiście możemy pozwolić sobie na wiele różnych kombinacji, ale czy narożnik nie będzie zbyt obszerny w przypadku małych pomieszczeń?

Każdy mebel powinien być rozmiarowo dostosowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli mebel ma stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji to warto wybrać małą, kompaktową bryłę zakończoną z jednej strony bokiem a drugim tzw. otomaną. Dzięki temu wygodnie będzie można położyć nogi i komfortowo wypocząć. 

W salonie istotna jest też funkcjonalność naszych mebli, jak to wygląda w przypadku kanap narożnych? 

Gdy chcemy postawić na funkcjonalność w naszym salonie, powinniśmy wybrać narożnik z funkcją spania, np. z kolekcji Space. Da nam on możliwość użytkowania dodatkowego łóżka w przypadku noclegu gości. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w kawalerkach i małych mieszkaniach, gdzie salon pełni również rolę sypialni. Kanapa narożna z taką funkcją zapewni nam więcej miejsca do spania niż tradycyjna rozkładana sofa.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ