Projekt - pracownia GRID

Projekt - pracownia GRID

  • Autor: bm
  • 11 paź 2017 15:39 (aktualizacja: 16 paź 2017 13:45)

Jak zaaranżować i umeblować apartament do wynajęcia?

W kuchni króluje minimalistyczna ciemnooliwkowa zabudowa, z którą korespondują panele ścienne, a także wiśniowe krzesła „patyczaki” polskiej firmy Fameg. W sypialniach pojawiły się z kolei granatowe modułowe, tapicerowane zagłówki. Zobacz, jak można zaprojektować wnętrze apartamentu pod wynajem!

Krakowski apartament zaprojektowany przez pracownię GRID powstał z myślą o ludziach, którzy podążają za wnętrzarskimi trendami i docenią jego kosmopolityczny, a jednocześnie lokalny styl. Partnerem realizacji jest sieć z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Projektantów - pracownię Grid - poproszono o stworzenie apartamentu na wynajem dla inwestorów posiadających sieć działającą pod nazwą „Sleeping in Krakow”. Mieszkanie przy ul. Krowoderskiej było kolejnym z serii projektów dowodzących, że estetyka architektów i ich zdolność odczytywania potrzeb bardzo różnych osób, są doskonałym magnesem dla podróżujących w te rejony Polski.

Architekci, chcąc spełnić oczekiwania gości mających różne gusta, będących w różnym wieku, pochodzących z różnych stron świata, postawili na wysmakowany eklektyzm. Zaproponowali odważne, zaskakujące i modne rozwiązania, nie zapominając jednocześnie o lokalnym kontekście i zabytkowym charakterze kamienicy. Pierwszym z elementów, które zwracają uwagę w apartamencie jest ciekawa kolorystyka. Projektanci zdecydowali się na bardzo oryginalną paletę barw – na spokojne jasne tło wprowadzili wyraziste akcenty w postaci zieleni, czerni, czerwieni i odcieni denimu.

W kuchni króluje minimalistyczna ciemnooliwkowa zabudowa, z którą korespondują klasycyzujące panele ścienne, a także wiśniowe krzesła „patyczaki” polskiej firmy Fameg. W sypialniach pojawiły się z kolei granatowe modułowe, tapicerowane zagłówki.

Architekci postanowiła wykorzystać naturalne walory pomieszczeń - w jednej z sypialni powstała antresola z dodatkowym miejscem do spania, a w przestrzeni dziennej odsłonięto czerwoną cegłę. Specjalnie z myślą o najmłodszych powstał domek ze sklejki, który służy jako przestrzeń do zabawy i wypoczynku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ