zdj główne.jpg

zdj główne.jpg

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 27 wrz 2021 13:03 (aktualizacja: 27 wrz 2021 13:16)

Jak zaaranżować konsolę w przedpokoju?

Lubisz przełamywać utarte schematy i w aranżacji swoich wnętrz chętnie sięgasz po nieco mniej szablonowe rozwiązania? W takim razie konsola do przedpokoju może okazać się świetnym wyborem – to nieprawda, że ten mebel pasuje wyłącznie do salonów czy sypialni. Oto kilka pomysłów na zaaranżowanie konsoli w przedpokoju, które mogą cię zainteresować.

Czy konsola sprawdzi się w niedużym przedpokoju?

Konsola to mebel z charakterystycznym, niezbyt głębokim blatem – zdecydowana większość dostępnych na rynku modeli posiada blat o głębokości najczęściej mieszczącej się w przedziale 30-40 cm. Jak zatem widzisz – nawet w przypadku wąskiego przedpokoju można pokusić się o konsolę. Zwłaszcza że konsole do przedpokoju, które znajdziesz w popularnych sklepach wnętrzarskich, charakteryzują się również ogromną rozpiętością w kwestii długości blatów – znajdziesz tutaj zarówno większe modele, w których długość blatu przekracza 150 cm, jak i znacznie mniejsze konsole z blatem o długości 50 cm.

Nadal uważasz, że twój przedpokój jest zbyt mały i nie uda się w nim znaleźć miejsca dla konsoli? Być może faktycznie tak jest, a być może to wyłącznie kwestia tego, że możliwość jest, tylko jeszcze jej nie dostrzegasz… Przedpokój to najczęściej miejsce, którego ściany poszatkowane są drzwiami prowadzącymi do poszczególnych pomieszczeń. Często zdarza się, że długość ściany pomiędzy jednymi a drugimi drzwiami jest na tyle wąska, że trudno na niej umieścić szafkę na buty lub wieszak na okrycia wierzchnie. Takie właśnie ścianki warto wykorzystać, ustawiając przy nich niewielką konsolę z płytkim blatem.

Lustro nad konsolą – dobry pomysł do ciemnego przedpokoju

Przedpokój bez lustra? To nie najlepszy pomysł, z kilku nawet powodów. Najbardziej prozaiczny to chyba ten, że przed wyjściem z domu na wszelki wypadek zawsze warto skontrolować stan swojej garderoby, twarzy zresztą też, zwłaszcza jeśli chwilę wcześniej myło się zęby lub wykonywało makijaż. To jednak niejedyna przyczyna, dla której lustro warto uwzględnić w aranżacji przedpokoju – równie istotne jest to, że lustra świetnie polepszają proporcje wnętrza, optycznie sprawiając, że pomieszczenie wydaje się nieco większe.

Lustro to również genialny sposób na rozjaśnienie wnętrza, w którym dopływ światła naturalnego jest ograniczony. A przedpokoje najczęściej takie właśnie są – stosunkowo niewiele z nich posiada okno. Jak odpowiednio dobrać lustro do konsoli? Estetyka to kwestia indywidualna, więc w jej przypadku w szczegóły wchodzić tym razem nie będziemy, jednak w kwestii praktyczno-użytkowej mamy małą radę: pamiętaj o zasadzie właściwych proporcji. Postaraj się, aby szerokość wybranego przez ciebie lustra nie była większa niż 1/2 - 2/3 długości blatu konsoli, nad którą zostanie ono zawieszone.

Czy konsola do przedpokoju jako kwietnik to dobry pomysł?

Kolejny pomysł na zaaranżowanie konsoli w przedpokoju spodoba się wszystkim tym, którzy uwielbiają zielone akcenty i nie wyobrażają sobie swoich domów bez ich obecności. Tutaj jednak pojawia się pewien dylemat – jak już wcześniej ustaliliśmy, większość przedpokoi nie posiada okna, w związku z czym utrzymanie roślin doniczkowych w dobrej kondycji może być utrudnione. Jednym z możliwych rozwiązań są oczywiście sztuczne rośliny dekoracyjne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ