Fot. Mat. prasowe Workplace Solutions

Fot. Mat. prasowe Workplace Solutions

  • Autor: bm
  • 05 gru 2018 14:58

Jak zaaranżować przestrzeń pracy w zgodzie z naturą?

Jednym z najpopularniejszych ostatnio trendów w aranżacji miejsca pracy jest tzw. biophilic design. Zwraca on uwagę na to, że natura jest niezbędnym elementem w przestrzeni domu, biura, miasta...

Prawie 60% powierzchni biurowych na świecie nie jest wyposażona w elementy naturalnej zieleni. Tymczasem badania przeprowadzone przez Uniwersytet Exeter pokazują, że osoby, które pracują wśród zieleni są o 15% bardziej wydajne i zmotywowane niż te pracujące w bardziej “sterylnych” warunkach. W raporcie The Global Impact of Biophilic Design in the Workplace badacze notują 15% wzrost kreatywności u osób, które mają styczność w swojej przestrzeni pracy z naturalnymi roślinami. Nie bez znaczenia są też aspekty: zdrowotny i wizualny. Przebywając w budynkach oczekujemy, że powietrze będzie w nich czystsze i pozbawione otaczającego nas zewsząd smogu. Szacuje się, że w pokoju wyposażonym w odpowiednią ilość roślinności liczba kolonii bakteryjnych jest mniejsza o 60%. 

Systemowe wdrożenie zieleni w całym biurze to proces, który daje wymierny, pozytywny efekt zarówno dla człowieka, jak i biznesu. Jak osiągnąć zamierzony efekt? Oto inspiracje z wnętrz biur firm Nordea i Skanska!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ