Fot. Komandor

Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 28 wrz 2017 10:36

Jak zaprojektować i umeblować domowe biuro?

Urządzenie funkcjonalnego i estetycznego domowego biura to prawdziwe wyzwanie. W takich realizacjach doskonale sprawdzają się meble wykonywane na wymiar, a także systemy przesuwne, które pozwalają na wydzielenie wygodnego kącika do pracy nawet w salonie czy sypialni.

Praca w domu nie zawsze jest łatwa – wymaga odpowiedniego skupienia i całkowitego poświęcenia się sprawom zawodowym, o co bywa czasem trudno w przestrzeni domowej. By tzw. home office przynosił efekty, trzeba zadbać o wydzielenie i odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni roboczej. 

"Jeśli do naszego domowego biura zapraszamy klientów lub kontrahentów, warto by wnętrze prezentowało się efektownie i czysto. Z drugiej strony musi być praktycznie – dokumenty, drukarka, czy inne urządzenia, powinny znajdować się w zasięgu ręki, gdyż ich ciągłe wyciąganie i chowanie będzie uciążliwe. Ciekawym rozwiązaniem, które pogodzi te dwie kwestie, jest zastosowanie funkcjonalnych regałów oraz szafek zamykanych drzwiczkami w systemie Opal lub Topaz. Zmieścimy w nich wszystkie niezbędne rzeczy. Natomiast te przedmioty, które chcemy wyeksponować, możemy zamknąć efektownym wypełnieniem ze szkła." – mówi Monika Szczęsny, projektantka mebli firmy Komandor.

Bywa, że do zaaranżowania domowego biura mamy mniej przestrzeni, zwłaszcza w niedużym mieszkaniu lub kawalerce. Wówczas często trzeba rozważyć wyodrębnienie miejsca do pracy w sypialni lub salonie. W takiej sytuacji kluczowe jest oddzielenie strefy pracy od miejsca relaksu. Korzystnym rozwiązaniem może być ażurowy regał, którego ściany dodatkowo nie ograniczają znacząco dopływu światła. Dobrze sprawdzi się w tej roli system kolumnowy Orto z oferty firmy Komandor. Co ważne pełni on też dwie funkcje – rozdziela przestrzeń oraz pozwala na przechowywanie biurowych dokumentów i akcesoriów.

"Blat biurka powinien być na tyle długi i głęboki, żeby pomieścił wszystkie narzędzia i elementy potrzebne do wykonywania codziennych czynności. Zdarza się, że klasyczny i najczęściej stosowany wymiar blatu może okazać się za mały. Wtedy wykonanie biurka na wymiar to najlepsze rozwiązanie" – podkreśla Monika Szczęsny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ