Wyrazisty odcień różu może być najmodniejszym kolorem roku 2019. Fot. Salony Agata

Wyrazisty odcień różu może być najmodniejszym kolorem roku 2019. Fot. Salony Agata

  • Autor: bm
  • 15 sie 2018 20:38 (aktualizacja: 16 sie 2018 11:16)

Jaki kolor będzie modny w 2019 roku? Prognozują eksperci Agaty

Czy w 2019 roku we wnętrzach najmodniejsze będą odcienie różu? Byłaby to swoista kontynuacja tegorocznego trendu – czyli ultrafioletu. Żywe kolory dodają wnętrzu energii i charakteru – warto zwrócić na nie uwagę.

Eksperci salonów Agata typują, jaka paleta kolorystyczna będzie dominować już za kilka miesięcy. O tym, jaki kolor będzie królował we wnętrzach, decyduje opiniotwórczy Instytut Pantone. Dwa lata temu najmodniejsza była zieleń, w zeszłym roku zachwycaliśmy się soczystym fioletem. Co będzie modne w 2019?

Instytut Pantone wybrał 72 kolory spośród ośmiu palet, które według przewidywań będą królować
w każdym domu w 2019 roku. Według Natalii Nowak, eksperta salonów Agata, jeden z nich ma szczególny potencjał, aby rozkochać w sobie miłośników aranżacji wnętrz. Stanowi on pewnego rodzaju kontynuację trendu, który obserwujemy w tej chwili, czyli mody na mocne, wyraziste barwy.

Po 2017 roku, kiedy królowała zieleń i tym roku, kiedy eksperci wskazali na fiolet, mamy nadzieję, że w przyszłym roku wprowadzimy do naszych wnętrz więcej soczystego różu i purpury. Te kolory, które znalazły się na paletach wskazanych przez Instytut Pantone, mają ogromny potencjał zarówno jeśli chodzi o dodatki, jak również meble tapicerowane, takie jak sofy czy fotele. Nie tylko odświeżą wnętrze, ale przede wszystkim nadadzą mu wyjątkowego charakteru” – komentuje Natalia Nowak, ekspert salonów Agata.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ