Stylowa kolekcja do gabinetu - Lazuryt. Fot. Mebin

Stylowa kolekcja do gabinetu - Lazuryt. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 25 sty 2018 09:05 (aktualizacja: 26 sty 2018 11:31)

Jakie meble warto wybrać do eleganckiego gabinetu szefa?

Nie ulega wątpliwości, że gabinet szefa to wizytówka firmy. Niezależnie od tego czy gabinet znajduje się w małej firmie, dużej korporacji czy też w domowym zaciszu, jego urządzeniu poświęca się szczególną uwagę. Najważniejszym elementem jest biurko, a przy nim wygodny fotel – to centrum dowodzenia i zarządzania.

CZYTAJ TEŻ: Jak umeblować małe mieszkanie

Proste formy, funkcjonalne rozwiązania, dodatki podkreślające prestiż tego jedynego w swoim rodzaju pomieszczenia - gabinet prezesa wymaga szczególnego traktowania, o czym wiedzą producenci mebli. W cenie są meble z dobrej jakości materiałów, o ponadczasowym wzornictwie.

Pokój szefa nie powinien być urządzony z przepychem ani zbyt ekstrawagancko. Najlepiej sprawdzą się eleganckie, ale proste w wyrazie sprzęty, solidnie wykonane z materiałów wysokiej jakości. Najważniejszy mebel w gabinecie to oczywiście biurko. Nie może ono być zbyt małe − przydadzą się pojemne półki na dokumenty za pełnymi drzwiami otwieranymi metodą push to open i odpowiednio duży blat na bieżące dokumenty oraz lampkę.

Gabinet biznesmena, ze względu na funkcję, niezależnie od tego, czy będzie mieścił się w domowym zaciszu, czy w biurowcu, przede wszystkim ma być urządzony ze smakiem i wyglądać reprezentacyjnie. Wygoda i elegancja w tym wypadku są kluczowymi czynnikami. Tu warto pokusić się o konsekwencję w stylu aranżacji, aby osiągnąć zamierzony efekt. Mamy z czego wybierać, bo dobre firmy meblarskie mają oferty ekskluzywnych mebli do gabinetów, a wśród nich specjalne propozycje światowej klasy designerów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ