Stół z kolekcji H2 firmy Balma. Fot. Balma

Stół z kolekcji H2 firmy Balma. Fot. Balma

  • Autor: mg
  • 19 lis 2016 15:40 (aktualizacja: 21 lis 2016 11:32)

Jakie meble zaprojektowali studenci w ramach PE-P?

W Dobrotece od 24 listopada br. będzie można oglądać meble zaprojektowane przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ramach kolejnej odsłony wystawy "Adaptuj_przystosuj 15 PE-P". Młodzi projektanci pracowali pod okiem specjalistów z firm Noti i Balma. Wystawa potrwa do 28 lutego 2017 roku.

Program Edukacyjno-Projektowy (PE-P) to inicjatywa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która ma na celu wspieranie przedsiębiorczości studentów poprzez zapoznanie ich z procesem produkcyjnym w przemyśle meblarskim. W ten sposób dokonuje się wymiana wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy przyszłymi projektantami i producentami mebli.

W tegorocznej, 15. edycji PE-P biorą udział trzy niezależne grupy projektów. Studenci pod okiem i z pomocą Piotra Kuchcińskiego oraz zespołu Noti zaprojektowali dwie kolekcje, zrealizowane razem z producentem materiałów tapicerowanych, firmą Ridex. Są to: "Tippi", projekt wielofunkcyjnej sofy przeznaczonej do aranżacji dużych przestrzeni, oraz "Nappi" - rodzina mebli do przestrzeni publicznych, o prostej, kojarzącej się ze stylem skandynawskim, formie. 

Trzecim projektem, który realizowany jest w ramach 15. edycji PE-P, są specjalne wzory cyfrowe opracowane specjalnie z myślą o kolekcji stołów "H2" firmy Balma. 

Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego 2017 roku.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ