Fot. Salony Agata

Fot. Salony Agata

  • Autor: bm
  • 23 sie 2018 12:56 (aktualizacja: 24 sie 2018 14:53)

Jakie style we wnętrzach preferują Polacy?

Skandynawski, loftowy, a może klasyczny? W jakim stylu klienci polskich sklepów meblowych lubią urządzać swoje mieszkania? To pytanie, które zadaje sobie wielu producentów mebli.

Przez lata byliśmy zakochani w stylu skandynawskim, który charakteryzuje się jasną gamą kolorystyczną i prostymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami. Wyniki rynkowego badania przeprowadzonego przez salony Agata wskazują, że trendy i gust Polaków znacząco się zmieniły. Jaki styl wnętrzarski jest teraz najpopularniejszy?
Jak się okazuje, idziemy w stronę nowoczesnych rozwiązań, ale nie przestajemy doceniać klasyki. Z badania „Jaka szafa, taki dom” jednoznacznie wynika, że najpopularniejszy do niedawna styl skandynawski nie zajął pierwszego miejsca. Na czele zestawienia znalazły się aranżacje loftowe i klasyczne. Co ciekawe, styl loftowy jest na równi doceniany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. 

Zdaniem ekspertów, analizując aranżacje wnętrz można mówić o pewnych grupach stylów. Tak naprawdę styl klasyczny i prowansalski są do siebie bardzo podobne, tylko różnią się w dużej mierze kolorystyką, co przekłada się na upodobania u kobiet i mężczyzn. Natomiast styl loftowy jest bardzo często utożsamiany ze stylem nowoczesnym i oba są aktualnie u szczytu popularności.

Jednak nie tylko to zaskakuje w wynikach badania „Jaka szafa, taki dom”. Jak się okazuje, istnieje też pewna zależność między tym, jaki styl ubioru lubimy, a tym, jakie wnętrza przypadają nam do gustu. Osoby ceniące „sportową elegancję” wysoko oceniają wnętrza loftowe, natomiast ci, którzy stawiają na styl romantyczny w ubiorze, wskazali na styl klasyczny we wnętrzach. I choć zdaniem ekspertów możemy mówić o nowo powstającym trendzie dopasowania wnętrza do indywidualnego stylu, to pewne zależności są już widoczne.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Scandicsofa.pl, 2018-08-24 13:53:44
    Styl skandynawski jest jednym z najchętniej wybieranych, przede wszystkim dlatego, że łączy w sobie funkcjonalność i praktyczny aspekt mebli.