Fot. IKEA

Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 18 paź 2018 10:45

Jakie trendy meblarskie będą najważniejsze w 2019 roku?

Osobiste, intrygujące i odzwierciedlające osobowość domownika – takie mają być meble i wnętrza w nadchodzącym roku. Lekkie, stonowane kolory i naturalne materiały pomogą stworzyć poczucie komfortu i równowagi.

To, co pojawia się w polskich sklepach meblowych i wnętrzarskich, jest w dużej mierze pokłosiem tego, co dzieje się w zagranicznych studiach projektowych. Inspiracje dla rodzimych projektantów i producentów płyną między innymi z krajów skandynawskich – polscy klienci szczególnie cenią sobie charakterystyczne dla tej części Europy styl, kolorystykę, materiały. Nadchodzące trendy możemy zaobserwować m.in. w najnowszym katalogu BoConcept. Co z niego wynika? Chociażby to, że wnętrza w 2019 roku powinny być osobiste, intrygujące i odzwierciedlać osobowość domownika. Lekkie, stonowane kolory i naturalne materiały pomagają stworzyć poczucie komfortu i równowagi. „Nowy katalog to kwintesencja najlepszego duńskiego wzornictwa zebrana w jednym miejscu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poczynając od prostych eleganckich sof, po kultowe fotele, kolorowe dodatki oraz praktyczne rozwiązania modułowe. Dzięki szerokiej ofercie marki, możliwa jest aranżacja wymarzonego pomieszczenia, stworzenie wyjątkowego nastroju i stylu” – mówi Kamil Maślanka z BoConcept Warszawa.

Dom pełni rolę azylu. Jest przestrzenią osobistą - miejscem, w którym człowiek czuje się bezpiecznie. Wnętrze natomiast, to zbiór elementów, które opowiadają wyjątkową, indywidualną historię. Relaksującym antidotum na stresy dnia codziennego są sofy. To doskonały sposób na dodanie wnętrzu miękkości i przytulności oraz idealne miejsce do spędzania wolnego czasu z całą rodziną.

„Na całym świecie duński design słynie z doskonałej jakości i jest czymś, w czym wyróżniamy się od dziesięcioleci. Na poziomie estetycznym musimy wyjść poza styl i trend. Projekt musi być w stanie zdziałać więcej. O prawdziwej trwałości można mówić dopiero wtedy, gdy kupimy wymarzoną sofę i mamy ją przez całe życie.” - podsumowuje Henrik Pedersen, jeden ze światowej sławy projektantów, tworzących dla BoConcept.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ