Festiwal Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De. Fot. Concordia Design

Festiwal Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De. Fot. Concordia Design

  • Autor: mg
  • 06 sie 2018 14:24 (aktualizacja: 07 sie 2018 10:09)

Już wkrótce odbędzie się 8. edycja Festiwalu Designu dla Dzieci

Od 10 do 16 września w Poznaniu odbywać się będzie 8 Festiwal Designu i Kreatywności dla dzieci "Ene Due De". Jego celem jest edukacja i rozwijanie dziecięcej kreatywności. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 2.500 dzieci, z czego ponad 500 z nich uczestniczyło w warsztatach.

Tego roku temat wydarzenia brzmi „Dania do Poznania”. Punktem centralnym imprezy będzie interaktywna wystawa „Home, Sweet Home” autorstwa duńskiego studia projektowego My Little Architect, która pozwoli skonfrontować kultowe, duńskie projekty z doświadczeniami polskich dzieci. W ramach ekspozycji zaaranżowane zostaną kartonowe modele dziecięcych pokojów, wyposażone w popularne i rozpoznawalne duńskie meble, zabawki, gadżety. Dzieci będą miały okazje je  eksplorować, testować, znaleźć czas na wspólną, nieskrępowaną zabawę.

Poza wystawą, w programie tradycyjnie znajdzie się szeroki wybór warsztatów kreatywnych i projektowych dla dzieci w różnym wieku, w tym propozycje związane z duńską kulturą czy kuchnią. W programie także Strefa Nowych Technologii, spektakle, Strefa Zabawy dla najmłodszych, wykłady dla rodziców prowadzone przez psycholożkę Magdalenę Sękowską. Nowym obszarem będą warsztaty dla edukatorów, których celem jest szukanie narzędzi do nauki designu w szkole podstawowej. Partnerami wydarzenia są: pracownia architektoniczna My Little Architect oraz Duński Instytut Kultury, a organizatorem Concordia Design.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ