Kolorowe sofy Kouch and ouch autorstwa Karima Rashida to meble dla marki Casamania

Kolorowe sofy Kouch and ouch autorstwa Karima Rashida to meble dla marki Casamania

  • Autor: bm
  • 23 gru 2016 09:36 (aktualizacja: 29 gru 2016 09:23)

Karim Rashid - fuzja kolorów i kształtów

Mocne kolory, sporo różu i fascynacja plastikiem, geometryczne formy i próby poszukiwania prostoty, połączonej z funkcją i efektownym obrazem, przykuwającym uwagę. Styl projektowania Karima Rashida trudno porównywać z jakimkolwiek innym. Na swoim koncie ma wiele oryginalnych projektów mebli i innych przedmiotów użytkowych.

Znamy go z przeróżnych projektów, wśród których są zarówno dywany, dekoracje ścian, oświetlenie, ceramika łazienkowa i wiele innych użytecznych drobiazgów, które możemy wykorzystać w codziennym życiu i aranżacji wnętrza. Wśród tych najbardziej znanych dzieł Rashida nie sposób nie wymienić mebli - na przykład podwójnego siedziska "Love Seat", albo zaprojektowanego dla Marteli fotela „Koop”. Ten ostatni – to designerskie siedzisko do przestrzeni biurowej, które nie tylko przyciąga wzrok ciekawym kształtem, ale i soczystymi barwami, dokładnie w stylu projektanta.

Równie interesujące formy mają liczne lampy stworzone przez Karima Rashida - na przykład "Cyborg", czy nawiązującej do niewielkiej trąbki używanej w Północnej Afryce do odstraszania zwierząt "Nafir".

Karim Rashid urodził się w 1960 r. w Kairze, wychował się w Wielkiej Brytanii, a mieszka i tworzy w Kanadzie. Ma za sobą współpracę ze znanymi markami, m.in. takimi, jak: Kenzo, Isey Miyake, Prada, Swarovski i Ralph Lauren. Swoje dzieła prezentował w 14 muzeach świata (m.in. w MoMa w Nowym Jorku) i w galeriach na 5 kontynentach. Na swoim koncie ma ponad 3000 projektów wprowadzonych do produkcji, ponad 300 nagród i projekty realizowane w ponad 40 krajach. Jego prace znaleźć można w 20 stałych kolekcjach, a także w niezliczonych galeriach, muzeach i sklepach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ