Fotel z wysokim oparciem Libellule firmy Brühl. Projekt: Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

Fotel z wysokim oparciem Libellule firmy Brühl. Projekt: Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

  • Autor: mg
  • 04 sty 2018 10:54 (aktualizacja: 05 sty 2018 16:36)

Kati Meyer-Brühl zdobyła dwie prestiżowe nagrody wzornicze

Fotel z wysokim oparciem "Libellule" oraz sofa "Embrace" zyskały uznanie jurorów konkursu organizowanego przez The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design. Autorką obu projektów jest znana niemiecka designerka Kati Meyer-Brühl.

Fotel "Libellule", zgodnie ze swoją nazwą ("libellule" znaczy po francuska ważka), za sprawą oparć w kształcie delikatnych skrzydełek, podzielonych segmentarycznie, budzi skojarzenia ze światem natury. Różnorodne, a jednocześnie zgrane kolorystycznie lub wzorniczo obicia fotela oraz ozdobne przeszycia w formie girland wokół podstawy siedziska nadają mu wdzięku rękodzieła. Opcjonalnie wyposażony w rolki fotel może być bez problemu przesuwany z miejsca na miejsce. Dodatkowy podnóżek może służyć jako miejsce do siedzenia lub jako praktyczny stoliczek.

Z kolei kanapy i fotele "Embrace" wyróżnia szeroki obszar zastosowania oraz wysoki komfort wypoczynku - za pomocą przycisku zwalniającego siłownik oparcia można podnieść w górę lub odchylić. W kolekcji znajdują się kanapy z dwoma różnymi podłokietnikami i oparciami - prostym i odchylanym oraz zaokrąglonym i wysuwanym w górę - jak też symetryczne warianty z dwoma prostymi lub dwoma zaokrąglonymi oparciami. Nadto oferowane są dwa modele fotela, różne ławy i podnóżek. Obok wysokiego komfortu wypoczynku, zestaw "Embrace" wyróżnia ponadczasowa, a jednocześnie nowoczesna bryła.

Obydwa modele odznaczają się wysoką trwałością i są produkowane z materiałów pochodzących z odnawialnych źródeł, co jest niezmiernie istotne we wszystkich projektach autorstwa Kati Meyer-Brühl. Nagrodzone meble będzie można obejrzeć na targach IMMw Kolonii w dniach 15-21 stycznia br. na stoisku firmy Brühl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ