The Nest. Projekt Beza Projekt. Fot. Jacek Kołodziejski

The Nest. Projekt Beza Projekt. Fot. Jacek Kołodziejski

  • Autor: bm
  • 06 gru 2018 11:01 (aktualizacja: 09 gru 2018 19:11)

Każdy projekt ma swoją specyfikę. Zobacz wyjątkową realizację!

Jak aranżować i wyposażać wnętrza dla tzw. sektora kreatywnego? Na pewno jest on bardziej otwarty na nietypowe rozwiązania. Można pozwolić sobie na więcej, chociażby w kontekście kompozycji kolorów, materiałów, struktur…

The Nest to coworking w centrum Warszawy. Osiem kondygnacji i prawie 2 tys. mkw., wypełnia najlepsze wzornictwo. W coworkingu znajdują się prywatne biura, przestrzeń wspólna, galeria dla concept store’ów, a nawet pomieszczenia, w których zapracowani rodzice będą mogli pozostawić - pod fachową opieką - swoje dzieci. „Najlepsze inspiracje są zazwyczaj w miejscach, w których się ich najmniej spodziewamy. Tworząc dany projekt nie można podążać utartą ścieżką, tylko zawsze trzeba być gotowym na zmiany. Ważne jest to, aby stworzyć przestrzeń autentyczną i harmonijną…” O specyfice projektowania dla sektora kreatywnego, nowoczesnej formule miejsca pracy, design experience oraz swoim ostatnim projekcie - The Nest - opowiada Anna Łoskiewicz z pracowni Beza Projekt.

Beza Projekt specjalizuje się w realizacjach dla sektora kreatywnego. Czy łatwiej realizuje się takie projekty? Na czym polega ich specyfika?

Anna Łoskiewicz: Każdy projekt, którego się podejmujemy, ma swoją specyfikę niezależnie od tego, dla kogo jest tworzony. Sektor kreatywny na pewno jest bardziej otwarty na nietypowe rozwiązania. Można pozwolić sobie na więcej, chociażby w kontekście kompozycji kolorów, materiałów, struktur, ale tym, co spaja wszystkie projekty, jest funkcjonalność, która musi być obecna w każdej realizacji. 

W swoich projektach bazujecie na relacji, ciekawej historii i design experience. W jaki sposób projektować przestrzeń, by umożliwiała budowanie pozytywnych doświadczeń z jej użytkownikami?

A.Ł.: Trzeba być przede wszystkim otwartym, uważnym i umiejętnie obserwować, bo najlepsze inspiracje są zazwyczaj w takich miejscach, w których się ich najmniej spodziewamy. Tworząc dane projekty nie można podążać utartą ścieżką, tylko zawsze trzeba być gotowym na zmiany. Ważne jest to, aby stworzyć przestrzeń autentyczną i harmonijną, bo tylko wtedy będziemy się w niej dobrze czuć. Pozytywna relacja to taka, gdzie jest obecny balans między spokojem a intensywnością - dlatego bardzo lubimy organiczne struktury, bo można je długo oglądać - jeśli się chce. Z jednej strony są one bogate, ale jednocześnie mają w sobie spokój. Tak, ta równowaga jest istotna przy takich realizacjach.

Co trzeba wziąć pod uwagę, projektując wnętrza nowoczesnych coworkingów?

A.Ł.: Ważne jest umożliwienie budowania relacji. Coworking, jak sama nazwa wskazuje, to przestrzeń, w której możemy poznać innych ludzi i nawiązać z nimi spontaniczne relacje biznesowe - sami pracowaliśmy w coworkingach i do tej pory współpracujemy z poznanymi tam ludźmi! Będąc na co dzień w takim miejscu potrzebujemy jednak czasem przestrzeni, żeby być "osobno" - my, jako architekci, te różne potrzeby musimy wziąć pod uwagę i zrealizować, jednak w przypadku coworkingów - z naciskiem na „razem” niż „osobno”.  

Jaki jest przepis Beza Projekt na nową formułę coworkingu/biura, pozwalającą na zachowanie tak pożądanego współcześnie work-life balance?

A.Ł.: Przede wszystkim przestrzeń do pracy musi być piękna, bo spędzamy w niej dużo czasu. Przebywanie we wnętrzach powinno być inspirującym doświadczeniem, a nie nudną czy nieprzyjemną koniecznością. Miejsce naszej pracy musi zapewniać nam z jednej strony możliwość rozwoju zawodowego, stymulować do działania, ale przy jednoczesnym oferowaniu miejsc, w których możemy zrobić sobie przerwę, wypić kawę i po prostu cieszyć się przestrzenią, w której przebywamy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ