Fot. Black Red White

Fot. Black Red White

  • Autor: bm
  • 13 paź 2017 13:53 (aktualizacja: 26 paź 2017 09:30)

Klasyka w kuchni - nieprzemijający trend na polskim rynku

W klasycznej kuchni liczą się detale - dekoracyjne uchwyty, ozdobne ramiaki i frezowania, szklane witryny często z dodatkowym zdobieniem w postaci szprosów. Jest tu też wyjątkowy klimat, który tak cenią zwolennicy tego stylu aranżacji. A tych wciąż nie brakuje wśród klientów sklepów meblowych.

Wnętrza w stylu klasycznym rządzą się swoimi regułami, nie ulegając nowinkom modowym. Choć pozostają na obrzeżach głównych trendów lansowanych przez designerów, trudno odmówić im ponadczasowego uroku. Ich piękno się nie starzeje, a moda na kuchnie klasyczne nie przemija wraz z pojawianiem się kolejnych, coraz bardziej odmiennych stylistycznie trendów.

"Kuchnia to przestrzeń, która musi odzwierciedlać styl życia i charakter domowników. Jeżeli lubią w niej przesiadywać, samodzielnie przygotowując a następnie niespiesznie celebrując w gronie rodzinnym posiłki, potrzebują odpowiedniego miejsca z przytulnym, domowym klimatem. Nowoczesne, minimalistyczne aranżacje nie zastąpią wysmakowanego stylu kuchni klasycznych, dlatego te wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem" - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM w Milejewie.

Producenci klasycznych mebli kuchennych mają do dyspozycji szeroki asortyment środków do kształtowanie tego stylu - zaczynając od frontów z dekoracyjnymi frezowaniami, ozdobnych uchwytów lub stylizowanych gałek czy wreszcie wkomponowanych w zabudowę szafek z witrynami, które są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Z tą stylistyką doskonale harmonizują blaty inspirowane rysunkiem drewna lub naturalnych kamieni. Do tak zaaranżowanej kuchni warto dobrać nawiązujący do jej charakteru sprzęt AGD. 

Klasycznemu pięknu stylizowanych kuchni towarzyszą jednak nowoczesne rozwiązania, dzięki którym jest funkcjonalna i komfortowa w codziennym użytkowaniu. 

"Za stylizowanymi frontami, przeszkleniami i uchwytami retro, które przywołują na myśl wspomnienie kuchni z dzieciństwa, kryją się nowoczesne zdobycze techniki, bez których obecnie nie obejdzie się żadna zabudowa meblowa" - przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel. - "Pomimo stylistyki nawiązującej do tradycji, w kuchniach klasycznych nie może zabraknąć nowoczesnych systemów: delikatnego i bezgłośnego domykania, wytrzymałych okuć i prowadnice, które pozwalają w pełni cieszyć się z uroków kuchni."

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ