Projekt OF DESIGN Olga Fiedorowicz. Fot. Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Projekt OF DESIGN Olga Fiedorowicz. Fot. Pion Poziom Fotografia Wnętrz

  • Autor: bm
  • 18 wrz 2018 10:25 (aktualizacja: 20 wrz 2018 13:06)

Klasyka z nowoczesnością – harmonia stylów w małym wnętrzu

Połączenie stref funkcjonalnych, a także harmonia różnych stylów to wyróżniki wnętrza niewielkiego mieszkania na warszawskim Ursynowie. Klasyczne meble są tu uzupełnione przez nowoczesne elementy z metalu i szkła.

Połączenie salonu z kuchnią to bardzo często duże wyzwanie aranżacyjne. Podjęła się go architekt Olga Fiedorowicz-Karpińska, która zaprojektowała na warszawskim Ursynowie przestrzeń o powierzchni 41 m². W mieszkaniu przejawia się wiele stylów projektowych. Widoczne są elementy klasyczne, nowoczesne, industrialne. Z pewnością jest to wnętrze eklektyczne. Dzieje się tutaj dość dużo, natomiast nie ma przypadkowości. Kolorem łączącym wszystkie strefy w otwartej przestrzeni jest granat. Przewija się tutaj także szarość, biel, odcienie starego złota oraz czerni. Wszystko kolorystycznie do siebie pasuje.

Kuchnia posiada klasyczny wygląd, ale w nowoczesnym wydaniu. Frezowane fronty, listwy sztukateryjne przechodzą płynnie z kuchni do strefy wejścia. Ciężkie wizualnie stylizowane drzwi do pokoi wykonała firma Doore. Od strony mieszkania są w bieli, od korytarza w szarości pasującej do obecnej tam kolorystyki. Ciekawym elementem mogą być czarno-złote wieszaki w korytarzu. Czarny stelaż pod szklane półki w salonie wykonywany został na zamówienie u metaloplastyka. Łączy się z siedziskiem w korytarzu oraz kultową lampą w salonie. Ściany zdobią prace polskiej malarki Sylwii Zdzichowskiej, idealnie uzupełniają się z kolorystyką wnętrza, ale też meblami i dodatkami. Stolik, który znajduje się przy sofie jest na tyle delikatny na tle dużego kobaltowego dywanu, że wtapia się w niego idealnie i jest praktycznie niezauważalny. Jednocześnie spełnia on swoją funkcję. Architekt Olga Fiederowicz-Karpińska postawiła przede wszystkim na funkcjonalność. Wybrała do projektu grzejnik marki Luxrad, który wykonany był na specjalne zamówienie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ