Siedziba firmy Stalgast. Fot. Forbis Group

Siedziba firmy Stalgast. Fot. Forbis Group

  • Autor: bm
  • 21 marz 2019 10:49 (aktualizacja: 25 marz 2019 12:30)

Klimatyczne biuro w praskim Koneserze - zobacz nową realizację!

We wnętrzach nowej siedziby firmy Stalgast nie brakuje nawiązań do działalności inwestora. „Stalgast produkuje meble i wyposażenie ze stali, stąd dużo elementów stalowych we wnętrzu - od lady recepcyjnej, poprzez panele ścienne czy sufit podwieszany” - mówi Agata Frątczak z biura architektonicznego Madama.

Biuro Stalgast znajduje się w centrum Koneser na warszawskiej Pradze. Przed firmą Forbis Group pojawiło się zadanie wdrożenia rożnego rodzaju nieszablonowych rozwiązań w stosunkowo krótkim czasie, przy wysokich wymaganiach formalnych ze strony obiektu. W efekcie, w wyznaczonym terminie, powstała przestrzeń z niepowtarzalnym praskim klimatem.

Przestrzeń biurowa nawiązująca do industrialnej architektury budynku, a zarazem charakteru działalności i historii firmy – połączenie nowoczesnych trendów i funkcjonalności, a wszystko to na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Inwestor - polski producent urządzeń gastronomicznych oraz mebli ze stali nierdzewnej Stalgast oraz projektanci z biura architektonicznego Madama postawili przed generalnym wykonawcą fit-out, firmą Forbis Group, niełatwe wyzwanie.

Projekt aranżacji Stalgast, który realizowaliśmy był w swojej formie ekspresji architektonicznej bardzo ciekawy i zróżnicowany. Wdrożenie rożnej formy wykończeń okładzin ściennych od tynków imitujących beton, po płytki ceglane, blachy miedziane, ściany z mchu, impregnacje scian żelbetowych, fototapety, kończąc na okładzinach fornirowanych i typowych okładzinach GK, wskazywał ze mamy do czynienia z projektem wyjątkowym i nieszablonowym – mówi Rafał Niedrygas, Project Manager z firmy Forbis Group. We wnętrzu biura nie brakuje również wizualnych nawiązań do działalności inwestora. Stalgast produkuje meble i wyposażenie ze stali, stąd dużo elementów stalowych we wnętrzu - od lady recepcyjnej, poprzez panele ścienne czy sufit podwieszany - mówi Agata Frątczak z biura architektonicznego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ