Wystawa prezentująca najciekawsze projekty zakwalifikowane do konkursu Pure Talents 2017. Fot. Koelnmesse

Wystawa prezentująca najciekawsze projekty zakwalifikowane do konkursu Pure Talents 2017. Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 18 gru 2016 19:20 (aktualizacja: 20 gru 2016 09:27)

Kolejna edycja konkursu "Pure Talents"

Podczas targów IMM w Kolonii, które odbędą się 16-22 stycznia 2017 roku, zostanie rozstrzygnięty konkurs "Pure Talents", adresowany do młodych projektantów. W finałowej rywalizacji bierze udział 23 projektantów i zespołów projektowych z całego świata. W tym roku jurorzy wybierali spośród 444 zgłoszonych produktów.

Organizatorzy targów IMM od 14 lat promują młodych designerów. Nazwiska zwycięzców tegorocznego konkursu "Pure Talents" zostaną ogłoszone 16 stycznia 2017 roku podczas uroczystej gali. W ciągu ostatnich 13 lat szerokiej publiczności w ramach pokonkursowej wystawy "Contest" zaprezentowano w sumie 395 produktów sygnowanych nazwiskami 494 twórców z całego świata. Wystawa ma na celu promowanie młodych designerów i budowanie platformy dla ich współpracy z przemysłem.

Konkurs wywindował mnie w branży meblarskiej - komentuje projektant Marco Dessi, jeden z laureatów wcześniejszych edycji konkursu. Poznałem kolegów, ludzie z prasy i Richarda Lamperta, który widział w Kolonii moje krzesło "Prater" i dodał je do swojej oferty. Dla mnie wszystko zaczęło się właśnie od tego konkursu.

Naszym celem jest wspieranie młodych projektantów najlepiej jak jest to możliwe. Wspieramy ich, poczynając od kwalifikacji, aż po organizację wystawy ich prototypów w hali 3.1 na targach IMM Cologne - mówi Arne Petersen, wiceprezes Koelnmesse. Zapraszamy wszystkich utalentowanych młodych ludzi, aby prezentowali swoje projekty w ramach tego specjalnego wydarzenia, i to bez żadnych kosztów. Historia konkursu "Pure Talents" sprawia, że - oczywiście - ​​jesteśmy bardzo zadowoleni w Koelnmesse i, ogólnie rzecz biorąc, podkreśla ona znaczenie konkursu dla utalentowanych młodych ludzi.

W tym roku jurorzy musieli wybierać spośród 444 zgłoszonych produktów. Do ścisłego finału zakwalifikowano 21 designerów. Z tego grona jurorzy wybiorą trzech zwycięzców. W skład jury weszli: Sebastian Herkner, Sophie Lovell (dziennikarka z Berlina), Rianne Makkink (projektant, Studio Makkink & Bey, Rotterdam), Tobias Lutz (dyrektor zarządzający i założyciel Architonic, Zurich) i Harry Paul van Ierssel (projektant, Studio Harry & Camila, Barcelona).

Drugiego dnia targów IMM, 17 stycznia 2017 roku, odbędzie się spotkanie z udziałem Sebastiana Herknera, Marco Dessiego i Harrego Thalera, laureatów poprzednich edycji konkursu "Pure Talents", którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i późniejszym rozwoju ich kariery.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ