Chic Air, Profim

Chic Air, Profim

  • Autor: bm
  • 03 kwi 2017 12:16 (aktualizacja: 03 kwi 2017 12:38)

Kolejna nagroda Red Dot dla produktu Profim

Jury konkursu Red Dot 2017 przyznało nagrodę kolekcji "Chic Air" zaprojektowanej przez francuskiego designera Christophe’a Pillet, dla firmy Profim. Są to niezwykle lekkie w formie meble, które wyróżnia minimalistyczny, wysublimowany design. Doskonale nadają się zarówno do mieszkań, jak i do miejsc użyteczności publicznej.

Kolekcja oparta jest o kanciaste, geometryczne formy połączone z delikatnymi przekrojami stelaża podtrzymującego całość. Chic Air zachwyci oko każdego odbiorcy wrażliwego na unikatowe kształty. Charakteru kolekcji dodaje możliwość połączenie dwóch różnych powierzchni tapicerowanych – wysokogatunkowej skóry na zewnątrz i miękkiej tapicerki wewnątrz kubełka.

Zdaniem profesora Dr. Petera Zeca, założyciela i Prezesa Red Dot Award, uhonorowane tą nagrodą firmy są przykładem realizacji strategii opartej na designie oraz dowodem na to, że dobry projekt i sukces ekonomiczny idą w parze. Przyznany przez wymagające Jury Red Dot tytuł to potwierdzenie wysokiej jakości designu oraz skutecznej polityki projektowania.

Do udziału w Red Dot Award zapraszani są producenci i projektanci z całego świata. Jury złożone z 40 niezależnych projektantów, profesorów oraz dziennikarzy z dziedziny designu testuje i ocenia każdy pojedynczy produkt, przyznając nagrody za wysoką jakość wzornictwa. W tym roku w konkursie rywalizowało 5500 produktów z 54 krajów. 

Kulminacją Red Dot Award 2017 będzie uroczysta gala, która odbędzie się 3 lipca br. w Essen w Niemczech. Kolekcja "Chic Air" Profim będzie dostępna w sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ