Fotel IKEA PS 2017. Fot. IKEA

Fotel IKEA PS 2017. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 19 kwi 2017 10:59 (aktualizacja: 20 kwi 2017 08:50)

Kolejne meble uhonorowane Red Dot Award

Innowacyjność, wysoka jakość, funkcjonalność i nowoczesny design – to cechy produktów marki IKEA, które doceniła komisja przyznająca w tym roku nagrody Red Dot. Meble szwedzkiej sieci zostały nagrodzone w kategorii Product Design. To dla niej kolejne w ciągu ostatnich lat wyróżnienie w tym renomowanym konkursie.

IKEA w kategorii Product Design została nagrodzona dwukrotnie. Jury konkursu doceniło fotel z kolekcji PS 2017 oraz przeznaczoną do użytku zewnętrznego sofę Havsten. Fotel PS 2017 autorstwa Sarah Fager to projekt stworzony w oparciu o technikę tkania 3D, którą wykorzystuje się m.in. w produkcji butów sportowych. Lekki, ażurowy mebel wprowadza atmosferę przestrzeni i przewiewnej otwartości. Sprzedawany jest w płaskiej paczce, co ułatwia transport. Sofa Havsten z lekką, widoczną metalową konstrukcją, która nadaje całości charakteru, to mebel stworzony z myślą o różnych potrzebach i warunkach zewnętrznych. Zaprojektowana przez Andreasa Fredrikssona, posiada możliwość wyboru wysokości, szerokości i różnych opcji kolorystycznych, dzięki czemu sprawdzi się w wielu sytuacjach. 

Wyróżnienie w konkursie Red Dot Award to dla nas wielka satysfakcja i motywacja do dalszej pracy. Nagrodzone produkty stanowią propozycję dla osób, które cenią sobie wolność i elastyczność. Proste, nieco surowe w swoim wyglądzie, a przez to uniwersalne meble, łączą w sobie zrównoważone podejście, funkcjonalność oraz jakość w przystępnej cenie, czyli wszystko to, co stanowi istotę demokratycznego designu IKEA – mówi Małgorzata Jezierska Specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ